Teşekkür Ediyorum

Konusu 'Genel Sorular' forumundadır ve TiryakiHasan tarafından 10 Nisan 2022 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. -Uyarı bu bir teşekkür mesajıdır tarafsız okunmasını rica ederim.
    (ayda yılda bir kafam estiğinde yazdığım güzel eleştirilerden biri olduğunu düşünüyorum)

- Haritalarda dolaşırken oyunun bana sunduğu en yüksek görüş mesafesinde rakip oyuncunun gözükmesiyle kullandığı ''auto target'' ile rakibin bana sıkıp geri kaçması menzil dışına cıkması tekrar menzile girip ateş edip cıkması ve benim 1 kere bile vuramamamdan,

- Aynı anda hız ve kanasusamışlık ve bir cok öğeyi aktif etme süresi olmasına rağmen basabilmesi görüş alanının dışından sıkabilmesinden,

-Yeni bilgisayarımın sisteminin son performansda olmasına rağmen bana yaptıkları görsel patlamalar sonucu geminin atışı kesmesi saldırı iptal ve saldırı tuşlarımın kitlenmesinden ve sis yedikten sonra yine anlamadığım birşeylerden sis acılmasına rağmen tekrar atışımın kitlenmesi (sistem açığı kullanarak kullandıkları öğelerden)

-Haritada dolaşırken batan bir oyuncunun harita da yanımda belirmesiyle auto target ile beni seçip 1 saniyenin onda bir hızıyla yine kanasusamışlık hız elmo ateşi ejderha ateşi ve top vuruşunu aynı anda yapıp görselin içine edenlerden,

- Casus atmak istediğim oyuncuların sistemde olmayan karakterlerle isim alıp avantaj sağlamasından,

-10-20 kişi etkinlik npc lerini ve büyük amirel gemilerini keserken yine aynı kişilerin bölgeye intikal etmesiyle aynı anda düşmanı auto target ile seçip 1 kere vurarak saniyenin onda biri gibi süper ötesi bir hızla batmamdan ve basit görevlerini yapamamaktan;

-Yine aynı kişilerin eskinde fiddler ile şimdi hangi program bilmem öğeleri kopyalayıp milyon adet elde etmelerinden ve bu öğleri (kana susamıslık hız ejderha ateşi cin kum) nefes alır gibi hiç boş geçmeden sürekli kullanmalarından

-Sakin kafayla oynamak için gece - sabah aralığını tercih etmeme rağmen yine aynı kişilere denk gelmek suretiyle botta bıraktıkları gemilerin bütün etkinlilerde kastığım npc lerin son atışını almaları veya dp den ödüllerimi gasp etmeleri normal botların batmalarına rağmen tekrar tekrar gelmeleri ,savaş botlarına karşı kayık gemisiyle mücadele ediyormuş hissine kapılmama ve karşımdakinin bir makina olmasından ötürü mücadele edememden,

-Sadece bu otuz kişinin oyuna zarar vermeleri ve adminlerin birşey yapamamalarından ötürü geçmişte kuşkuyla yaklaştığımız sürekli forumda dile getiren oyuncuların ;
    ''admin yardımı'', ''adminlerin aynı alyansda oyun oynayarak kayırma yapmaları düşüncesini dile getiren oyuncular'' ''chat moderatörlerinin ve onların bir üstünün yine oyun içinden tercih edilip taraf tutmalarını dile getirenler'' den,
    geçmişte gemi coğaltıp gemi sattıkları söylenen adminlerin hala görev de olup olmadıklarını bilmemekten;

-Hileyi satan yayan sistem açıklarıyla uğraşan zorlayan bu 30 kişinin rahatlıkla tespit edilip oyundan banlanmasını sağlayabilmeniz akabinde sistemimize zarar veriyorsunuz diye maddi manevi dava acabilme gücünüz olmasına ve 30 kişiyi fişleyip her türlü bu plartforma girişin engelleyebilme gücünüz olmasına rağmen birşey yapmamanızdan;

-Son zamanlarda yapılan iyileştirmelerin ; örnek debuff alan oyuncuların kim olduğu kaç kişi olduğunu bilmemekten ve botla sıralama kasan oyuncuların etkinlik bitmeden sıralamadan düşürülmediğinden dolayı sıralamadaki yerimizi ve ödül alma hakkımızın olduğunu güncel olarak göremediğimizden ve hala uçurum haritasında anormal sıralamalarının olması lig sıralamasında imkansız elit puan kasımı şeref salonda imkansız günlük tp kasma ve harita bitirme sıralamalarının
    olmasından dolayı oluşan kuşku neticesinde aslında bu işlemlerin yapılmadığı düşüncesine üzgün bir şekilde kapılmamdan;

- Geçmişte ve günümüzde bizzat sitemden kaynaklanan yanlışların ve hataların zararların karşılanmaması telafi edilmemesi ile etkinlik vb sıralamaların haksızlığa maruz kalması ben ve benim gibilerin sıralamalardan durup dururken silinmesi gerekli görsellerle kanıtlanıp telafi edilecek denildiği halde hiç birşey yapılması ve arka arkaya aynı sıralama düşmesine maruz kalınması admin müdahalesi olduğu düşüncesine ve kendi tanıdıklarını kayırması düşüncesine kapılmam ve içime kuşku düşmesine neden olunmasından;

- Support un veya diğer yetkilililerin basit bir konuyu büyütebilme potansiyelinde
    yanlış anlaşılmalardan ban sorgulamarında '' su cümleyi yazarken neyi kast ettiniz demelerinden anlaşılıyorki yazılan cümlenin veya anlamın tarafsız yetki yerine insani duygularla yorumlayıp kanaatlerine göre ceza vermelerinden hata veya benzeri durumların düzeltimesine calısılmasına müsade etmemelerinden eleştiriye ve konunun tartışmaya acılmasından rahatsızlık duymalarından saygı cerceversinde yaptıkları hatayı dile getirmeden ötürü konunun uzaması sonucu kınama, banlama ,uzaklaştırma, ticket ı sonlandırma , engelleme cezayı uzatma ,
    özür dilememe (başıma gelenden bir örnek defalarca yanlışlıkla oyun uzaklaştırması aldığım banlar anında kaldırıldı tabi 5 tane ticket atıp her defasında farklı adminle görüştüğüm ve her defasından ısrar ettiğim için süresi uzadıktan sonra olay anını zamanı ve yazdıklarımı sakin bir kafayla tekrar okuyup yorumlamalarını istedikten sonra anında kalkan banım :D bu anımı hiç unutmam neredeyse sonsuda dek hesap kapanıyordu hemde 3 defa)

-Bigpoint veya onun adına yapıldığını düşündüğümüz; yapılan bazı hataların, yanlışların, sistem acıklarının ,atılan ürünün yanlış veya eksik gelmesi basit sorunların düzeltilmemesi bilgi kirliğiği ve eksikliğinden ötürü firmanın ve yetkililerinin ciddiyetini kaybettiğini düşünmemizden;

-Geçmişte ve günümüzde hala yanlış alınan paketlerin veya oyun içi öğelerin sistemde birden cok alınabilmesine rağmen muhasebeleştirildiğiden sadece bir tane alınabilen ürünlerin fazla alınanın iade edilmesi yerine inci verilmesi sadri alığının kırk haramiler filminde kardeşini hatırlatmanız '' <<bu eve altın girer ama cıkamaz>>'' dan dolayı ;

-Forumda veya oyunda;'' din, dil ,ırk ,ağır aile değerlerine hakaretveya küfür, aşağılama olmamasına rağmen, dile getirilien hoşnutsuzluğa, eleştirilere ,gırgır şamataya ,argo kelimelere , admin sen hatalısın cm sen hatalısın bu yanlış hatalı ban (ban sorgulama vb) münakaşalara tahammül edemeyen sürekli ban oyun uzaklaştırma vb mobing davranışlardan ötürü sanki karşımızda kızgın ergen veya bunalımda kafası karışık insanlar varmış hissine kapılmamızdan ( eskide admin veya mod dediğimizde saygın bir yetki düşünürdük şimdi üzülerek söylüyorumki ciddiye alamıyoruz malesef)

- fikirlerimi ve düşüncelerimi yazarken klasik haline geldiğini düşündüğüm ''siz kime iftirada veya ithamda bulununuyorsunuz ''diyerek akabinde acaba uzaklaştırma veya ban cezası alırmıyım düşüncesine kapılmama neden olmanızdan ;

-Ana yasa kanunuymuş gibi garip kuralların eklenmesi kendi dünyamız kendi krallığımız hissi veren bigpoint reel kanunların hiçe sayıldığını düşünmemize neden olmakla beraber
    21.yy da dünyanın her yerine iletişim bilgi aktarıma olmasına rağmen hemen hemen her oyuncunun bütün oyunalrdan haberi olmasına rağmen burda bu plartformda başka oyundan bahsetmenin ban sebebi olmasın diğer dünya devi oyun plartformlarında rahatlıkla başka oyunalrdan bahsedebilme kıyaslama yapma farklı oyunları tartışma eleştirme özgürlüğü kanunen hak olmasına rağmen;

-Son olarakta pandemi ,krizler, açlık ,ekonomik zorluklar , SAVAŞ , gibi problemlerin olmasından kaynaklanan zorluklarımızdan ; türk yetkililerinin ve türkiye sorumlusunun bizim adımıza daha makul fiyatlandırma politikaları için çaba sarf ettiğini düşünmediğimden ve biz oyuncuların daha keyifli eğlenceli bir plarform oynamakiçin çalışmadığınız hissi vermemenizden aile ortamınını yaşatamadığınızda zerre umrunuzda olmadığımız duygularını yaşattığınız için;

başta almanlara,şirketi satın alan çinlilere 90 lı yılların basit web tabanlı oyun oynama hissi veren ve hataları düzeltemeyen geliştiricilere herşeye para gözüyle bakan hissedarlara ellerinden hiç birşey gelmeyen ve akışına bırakan türk yetkililere teşekkür ediyorum

bu kadar doluyken cevap verilip kapanmasını istemediğim bir başlık diğer oyuncularlar sohbet tarzına dönüşmesini istiyorum ancak ''genel sorular'' bölümü yerine ''genel sorunlar'' bölümü olsaydı oraya yazardım konu yeri uygun değilse konunun taşınıp uygun yere alınmasını rica ederim

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 10 Nisan 2022
  2. Star

Star Board Administrator Team Seafight

Selam,

-Bot sorunu uzun zamandır oyunun kanayan yarası ve rapor ediliyor.
    -Otomatik hedef kullanan oyuncular içinde yaptırım uygulanması konusunda sürekli raporlar veriliyor.
    -Casus atılamayan oyuncuları desteğe bildirebilirsiniz biz de gerekeni yaparız.
    -Malzeme çoğaltmanın şu an mümkün olduğunu düşünmüyorum. Kana susamışlık normal bir oyuncu için kolaylıkla sürekli kullanılacak bir öğe. Benim kendi gemimde 150,000 var. İnciyle satın aldım. Kasıldığında çok rahat elde edilebilir. Eğer ki şüphe ettiğiniz gemiler varsa desteğe bildirebilirsiniz.
    -Moderatörler ya da adminler kimseyi kayırmıyor. Kayıramaz. Gemi doldurmaymış falan da uydurmadan ibaret. Ne Bigpatron yapabilir ne de ben.
    -Her debuff verildiğinde her bot kullanan yasaklanmıyor doğru fakat bu yasaklanmayacağı anlamına gelmiyor.
    -Kim size telafi edileceğini söyledi? Eğer telafi gibi bir şey söz konusu olursa zaten ben bizzat forumda yazarım. Sadece size olmuş bir durum varsa da bizzat ben destek ekibinden bilgilerinizi alır, ilgili kişilerle iletişime geçer konuyu bildiririm. Onlardan gelen cevaba göre de sizin biletinize cevap verilir. Ya da sorununuz çözülmüşse ve önceden de bilet kapatılmışsa bir şey denilmeye de bilir.
    -Forum kuralları ya da sohbet kuralları dışında bizim de kimi neye göre, neyi ne kadar yasaklayacağımızın kuralları var. Biz kimseyi haksız yere yasaklamayız. Kurallar neyse, uygulanan odur.
    -Siz de fikir ve düşüncelerinizi belirtirken bir zahmet kelimelerinizi iki kere düşünüp seçin o zaman. Zira insanlar yapmadıkları şeylerle suçlandığında ve bazen bu çok ileri bir seviyeye taşındığında rahatsız olabiliyor ve öyle tepkiler verebiliyor. Nihayetinde bizler de insanız. Bizim sizlerden farklı duygularımız ya da özelliklerimiz yok.
    -Kurallar gereğince başka oyunlardan ya da bot kullanımı vs. gibi konulardan bahsetmek yasaksa buna bizim yapabileceğimiz bir şey yok. Kuralları biz koymuyoruz.
    -Türk yetkili de Alman yetkili de ya da herhangi ülkeden olan başka bir yetkili de oyunun muhasebesine müdahale edemez. Şirketin işlerinin biz yetkililerle bir işi yok. O konu bizi kesinlikle aşıyor. Pahalıdır, ucuzdur gibi şeyler tamamen şirketin sorumluluğunda.

Konu cevaplandığı için kilitlenmiştir.

Saygılar.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.