Kurallar Forum Kuralları ve Kullanımı

Konusu 'Kurallar' forumundadır ve Artemis tarafından 27 Şubat 2018 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
 1. Artemis

  Artemis Community Team Team Seafight

  [​IMG] Bu forum Seafight Türkiye oyunun resmi forumu olup, amacı Seafight Türkiye oyuncuları arasındaki bilgi alışverişini ve işleyişini sağlamaktır. Forumun genel işleyişi aşağıdaki kurallara göre düzenlenmektedir. Kuralların yorumlanmasında ve uygulanmasında forum yöneticilerinin vereceği kararlar geçerlidir. Seafight yönetimi herhangi bir zamanda bu kuralları haber vermeden değiştirme hakkına sahiptir.

  [​IMG] Seafight Türkiye ve Bigpoint Takımı'nda görevli kişiler dışında GİŞ ve Forum Kurallarını kabul ettiğini beyan ederek forumda mesaj yazmak ya da yazıları okumak amacıyla kayıt olan herkes kullanıcı olarak tanımlanır. Foruma üye olan tüm kullanıcılar forum kurallarını okumuş ve kabul etmiş sayılır. Tüm kullanıcılar aşağıdaki kurallara uymak zorundadır.Forum kurallarını ihlal eden kullanıcılar, ilgili kural gereği uyarı alabilir veya forum hesapları kapatılabilir.

  [​IMG] Forumda kullanılan profil resimleri +18 içerik, siyasi, alkol ve/veya tütüne teşvik edici vb. resimler olamaz. Bu tür profil resimleri silinebilir veya kullanıcıya yönetici insiyatifi ile uzaklaştırma cezası verilebilir.

  Oyuncular ya da herhangi bir gruba ait oyuncular hiç bir zaman uyruklarına veya kökenlerine göre etiketlenmemelidir.

  Şirket olarak bizler, ayrımcılık, taciz, ırkçılık ya da kişilere karşı bireysel nefteri hiç bir şekilde hoşgörmüyoruz. Forumlarımızda bir başkasını taciz edecek şekilde ki davranışlar ya da nefret söylemleri gösteren kimseyi hş karşılamıyoruz.

  Buna ek olarak, Ekibimizin bir parçası olan moderatörlerin, forumdaki çeşitli zenginlikleri, yapıcı tartışmaları, hoşgörü kültürünü ve herhangi bir ayrımcılığı göz ardı etmeksizin herkesin refahı için katkıda bulunan kişiler olduğunu hatırlatmak isteriz.

  [​IMG] Bu forum Seafight oyun sistemi için kurulmuştur ve kullanıcılara yardım ve teknik destek sağlamak amacıyla kullanılmaktadır. Amaç dışı kullanılmaması gerekmektedir.
  Açılan konular ilgili forum bölümü altında yer almalıdır. Aynı içerikteki durum için farklı forum bölümlerinde birden fazla konu açılamaz. Açılan konular kaldırılır ve üye uyarılır. Kural ihlalinin devamı dahilinde 7-15 gün uzaklaştırma cezası verilir.

  [​IMG] Her oyuncu oyun hesabı, forum hesabı ve destek ekibi hesaplarından sorumludur. Seafight'a ait bu resmi platformların herhangi birinde oyun yöneticilerine karşı hakaret, küfür vb. tutumların sergilenmesi veya hesap alım/satış/takas/devir amacıyla ticari reklam yapılması veya diğer oyuncuları rahatsız edici davranışlar yöneticilerin uygun göreceği yaptırıma tabi tutulur.

  [​IMG] Forumda konu açarken, konu başlığı konu içeriğini özetleyecek şekilde yazılmalıdır. Konu başlığında "Admin Yardım!, Acilll!, Bi Bakın!" vb. gibi kullanılması durumunda kullanıcıya bilgi verilmeden konu kaldırılabilir.

  [​IMG] Konu başlığı ve konu mesajının tamamı büyük harflerle yazılmamalıdır. Büyük harf internet ortamında "bağırma" anlamına gelmektedir ve gözü yormaktadır.
  Mesaj sayısını artırmak amacıyla bir konu içerisinde art arda mesaj yazılamaz. Art arda yazılan mesajlar birleştirilir. Bu durumdan kaçınmak amacıyla mesajınızın "Düzenle" butonundan mesajınıza dilediğinizi ekleyebilirsiniz. Bu sebeple uyarıldığı halde aynı davranışa devam eden kullanıcı 7-15 gün süre ile uzaklaştırma alır.

  [​IMG] Oyunu kötüleyici - oyuncuları kışkırtıcı, protesto edici mesajlar söz konusu olduğunda yazılı uyarıları takiben o hesap(lar) 3 gün'den başlamak kaydı ile 1 ay'a kadar kademeli olarak yasaklanır. Eleştirilerimizin dozunu kaçırmamak bu nedenle önemlidir.

  [​IMG] Forum ve destek ekibi farklı olaylar için hizmet vermektedir. Bu sebeple destek ekibine iletilmesi gereken, örneğin oyun içi küfür ya da bot kullanım ihbarı, durumlara forumda yer verilmemelidir.
  Kullanıcının destek ekibi ile görüşmesi özeldir ve herhangi bir yerde paylaşılması yasaktır.
  Üye uyarılır ve aynı davranışın devamı halinde 7-15 gün süre ile uzaklaştırılır.

  [​IMG] Bir kişiye (yönetici, kullanıcı veya oyuncu) yada genele hiçbir şekilde direkt veya dolaylı yoldan küfür edileme ve iftirada bulunulamaz. Noktalama işaretleri ile sansürleme yapılamaz. Aile değerleri dahil toplum tarafından benimsenmiş ve kutsal sayılan değerleri rencide edici mesajlar ve gerçek hayata yönelik tehditler bu kural dahilinde değerlendirilir. Ayrıca Seafight Takımı veya Bigpoint takımında görevli hiçbir yönetici hakkında asılsız ithamda bulunulamaz ve direkt veya dolaylı yoldan küfür edilemez. Bu tarz durumlarda Takım Lideri ve Bİgpoint yöneticilerinin insiyatifine göre ceza verilebilir.

  [​IMG] Bigpoint şirketine ait olan resmi oyun ve forum sitelerine direkt yönlendirme yapan linkler dışında ticari amacı olan, kurallara aykırı içeriği bulunan ve dolaylı olarak kısa link ile yönlendirme yapan tüm linklerin ve görsellerin paylaşılması yasaktır. Bu kuralın ihlalinde ilgili mesaj kaldırılır ve kullanıcı 7 gün süre ile cezalandırılır.

  [​IMG] Oyuncuların kullandıkları imza ebatı maksimum 500*200 standartlarında kullanmaları gereklidir. Bu tarz profil resimleri kullanan oyuncuların imzasındaki resimleri silinebilir veya yönetici insiyatifi ile uzaklaştırma cezası verilebilir.

  [​IMG] Forumda bir konunun başlığı veya iletisi Argo kelimeler içeremez. Forumda kişiyi (yönetici, kullanıcı veya oyuncu) rencide edecek bir üslup kullanılmamalıdır. Şikayet olmasa bile genel toplum ahlakına uygun olmayan ifadeler, hakaret, cinsel içerik, argo kelimeler, imalar, noktalama işaretleri ile sansürlemeler, kısaltmalar veya mecazi anlamlarla birlikte kullanıcı isimlerinin isteyerek farklı yazılması yasaktır. Ayrıca kişiyi rencide edecek ithamlar ve imalar da bu kural dahilinde değerlendirilebilir.
  Bu tarz konu açan üyeler;
  - Gerekli konu silinerek üye uyarılır.
  - Üye aynı duruma devam ediyorsa 7 gün ile 15 gün arasında uzaklaştırma cezası alır.

  [​IMG] "Forumda din, dil, ırk, cinsel, spor, siyasi ve ırkçı söylemlerle ileti yazılamaz, paylaşım yapılamaz. Tartışma ortamına zemin hazırlayacak yazılar veya görseller de bu kurala dahildir. Bu tarz paylaşımları yapan üye ;
  - 30 gün uzaklaştırma cezası alır.
  - Tekrarında süresiz uzaklaştırma cezası alır."

  [​IMG] Forum kurallarını ihlal ederek forum hesabı süreli kapatılan bir kullanıcı (hesabı süresiz kapanmamış), yeni bir forum hesabı alarak forumu kullanmaya devam edemez. Bu davranış ban cezasından kaçış olarak değerlendirilmekte ve sonradan açılan her hesap süresiz olarak kapatılmakta, ayrıca yönetici insiyatifine göre süreli ceza alan kullanıcının ana hesabının ceza süresi uzatılabilmektedir.

  [​IMG] Forum hesapları sadece bir kişiye ait olabilir. Aynı hesabın birden fazla kişi tarafından kullanılması yasaktır. Forum hesaplarının kapatılan başka bir hesap sahibine geçici olarak (1 seferlik olsa bile) kullandırılması söz konusu değildir. Alıntılama-kopyalama veya “Der ki; - Hesabım kapalı olduğu için;” gibi paylaşımlar kural ihlalidir. Yapılan kural ihlallerinin sorumluluğu hesabın asıl sahibine aittir. Kullanıcının olası ihlaller neticesinde forum ve oyun hesaplarına yapılacak müdahalelere itiraz hakkı yoktur.

  [​IMG] Moderatörlerin görevi yetkili oldukları bölümlerde forum kurallarının ihlal edilmesini engellemek ve forum düzenini sağlamaktır. Moderatörler sadece forum içerisinde görevli oldukları alanlarda yetkilidirler. Oyunun ve destek biriminin işleyişine müdahale edemezler. Sadece forum kurallarına aykırı başlıkları kilitleyebilir veya kaldırabilir, forum kurallarına uymayan kullanıcılara uyarı verebilir veya bu kullanıcıları forumdan uzaklaştırabilir.

  [​IMG] Teknik sorun bildirimleri ve ceza itirazları için sadece Destek Sistemi kullanılmalıdır. Yöneticilerin forum üzerinden ya da mail adreslerine gönderilen maillere cevap vermeleri beklenmemelidir. Forum ekibi ve destek ekibi farklı olmakta ve forum ekibi oyun içi cezalarla ilgili forumda herhangi bir işlem yapamamaktadır. Forum ve oyun içi cezalara itiraz, şikayet ve savunmalar forum aracılığı ile yapılamaz. Bunun için Destek Sistemi kullanılmalıdır.Bu konu hakkında açılan başlıklar kapatılabilir veya kaldırılabilir.

  [​IMG] Destek sisteminde veya forumda yazılan yazılar - paylaşılan görseller (resimler ve videolar) ve linkler, kullanılan imzalar ile avatarların sorumluluğu ilgili kullanıcının sorumluluğundadır. Herhangi bir Seafight yöneticisi kullanıcıların yazdığı mesajlardan veya paylaşımlarından dolayı sorumlu tutulamaz.

  [​IMG] Ayrıca, yukarıda ki forum kurallarının ilk ihlallerinde bilgilendirme amaçlı kullanıcılara yapılan "Kural Hatırlatma" uyarıları veya başlıklarda ki yönetici mesajları birer uyarı niteliğindedir. Bu uyarıları dikkate almayan kullanıcılara forum kuralları gereği yaptırımlar uygulanabilir.

  [​IMG] Forumun her bölümüne özel kurallar ilgili bölümde yöneticiler tarafından duyurulabilmektedir. Özel kurallar olduğu takdirde öncelikle bölüm kuralları geçerlidir.

  [​IMG] Forumun sağlayıcıları tıklanabilir banner reklamlar için forumu kullanabilir.

  [​IMG] Bigpoint bu kuralları değiştirilebilme yetkisini kendinde saklı tutar.
   
  Son düzenlenen: 8 Mart 2019
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.