Elit Cephane Bonusu

Konusu 'Yeni Korsan Öğreticileri' forumundadır ve *ÖLÜM*CÜL~~SAVAŞÇI* tarafından 4 Ocak 2019 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
  1. Bu kaledeki ve acı verici toptaki elit cephane bonusunun tam işlevi nedir?

Mesela normal elit gülledeki 75 puana mı etki ediyor yoksa 5. seviye balyoz topundaki +150 elit cephane bonusunu mu arttırıyor?

2. Star

Star Board Administrator Team Seafight

Selam,

Benim bildiğim kadarıyla elit cephanedeki 75 bonusa etki etmekte. Ama yine de yanılıyor olabilirim. Eğer bilen arkadaşlarımız varsa yanıtlasın diye konuyu açık bırakıyorum.

Saygılarımla.

3. TRANTULA

TRANTULA User

gulledeki hasar kaç ise ona etkı eder. 75 hasarlı gulle atarsan 75+150 gibi
    120 hasarlı gulle atarsan 120+150

4. baba34_foo

baba34_foo User

balyoz 5 ten örnek verirsek 75 hasarlı güllede; 75+150 = total 225 gülle hasarı
    acı verici 2'den örnek verirsek 75 hasarlı güllede; 75 + 70 + (75/100*70) = 75+70+52,5 = 197,5 Gülle hasarı

5. baba34 birçok moderator den daha bilgili ve açıklayıcısınız sizleri form da yetkili olarak görmek isteriz

6. Arkadaşlar cevaplarınız için minnettarım ama benim sorum tam anlaşılmadı sanırım. Kalelerden yavuz sayman %8 elit cephane bonusu veriyor. Bu %8, gülle hasarına mı etki ediyor yoksa balyozdaki +150 puana mı etki ediyor?

yani 75+150=225 Yavuz sayman ile birlikte (75+%8)+150=? şeklinde mi yoksa 75+(150+%8)=? şeklinde mi? Yoksa ikisinin toplamı mı? Mesela şöyle (75+150)+%8=?

7. baba34_foo

baba34_foo User

güllenin hasarının %8i ekleniyor yani 75 hasarlı balyoz 5 in hesabı;
    75+6+150 oluyor. genel %yi düşündüğünde az bi fark ama o bölümde ki en faydalı kale açmadıysan açmanı tavsiye ederim

8. Bugün tek top ile deneme atışları yaptım ve gördüm ki kalelerdeki ve acı verici toptaki elit cephane bonusu, toptaki bonusa etki ediyor, gülledeki hasara değil. Yani 150 elit cephane bonusu olan 5. seviye bir balyozun hasarı 150+%8= 162 oluyor.

Aynı testi elit cephane bonusu olmayan 27,5 kiloluk top ile yaptım. Yavuz sayman kalesini çıkararak atış yaptım sonra takarak bir daha yaptım ve hasar değişmedi.