Yeni Seafight İstemcisi

Konusu 'Genel Tartışma' forumundadır ve Bigpatron tarafından 18 Ekim 2017 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
  1. Allahım sonunda yazılımdan anlayan biri fikirlerime ortak olmuş. Bot yazılımcıları bu oyunun API'lerine ulaşabiliyor. Normalde bu imkansız bir şey. İçeriden birileri bot yazılımcılarına API'leri peşkeş çekiyor. Kimsenin ulaşamadığı API'lere italyan botçular nasıl oluyorsa ulaşıveriyor. Sonra bir de bot kullananları banlıyorlar. Bu devir kapanacak. API'leri yenilerse sorun ortadan kalkar. UNITY tabanlı olursa oyun API'ler yardımı ile yazılım içi tarayıcıdan bot programlamak da ortadan kalkar. Tek tip bot kalır o da görüntü işleme bazlı ekran görüntüsü içinden bilgileri okuyarak çalışan botlar. Ona zaten çözüm, çare yok. Koskoca valve bile CS:GO'yu görüntü işleme bazlı aim hacklerden koruyamıyor. Bu oyunun yeni ekibi iyi yönetmeye devam ederse çok şey kazanır.

Son düzenlenen: 17 Nisan 2020
    saltı bunu beğendi.
  2. saltı

saltı User

Yazılım işlerinden anlayan arkadaşlara soruyorum. 3 sene de geçilemeyecek kadar zor mu bu sistem?

3. Sorunun cevabı : Normalde hayır, 3 senede zor değil fakat seafight için olabilir.
    Gecikmenin olası nedenleri:
    1-) Seafight bir kaç yıl önce el değiştirdi. (Yeni ceo şu zamana kadar bayağı başarılı işler yapmış. 3 sene sonra oyuna döndüm ve bu kanıya vardım.)
    2-) Seafight'ın eski ekibi oyunu berbat bir mimari anlayışı ile kodladıkları için bugün düzeltilmesi aşırı zor bir iş. (Başkasının yazdığı kodu anlayıp, düzeltmek en zor işlerden biridir. Bazen anlaşılmayan/tamir edilemeyecek olan kodların sıfırdan yazılması bile gerekebiliyor.)
    3-) Teknoloji değişimi başlı başına bir zorluk. (Özellikle çok fazla mantıksal programlama içeren oyun sektöründe ama 3 sene gayet yeterli.)
    4-) Sefight eskiden tarayıcı üzerinden veri tabanına erişim sağlıyordu. (Depodaki topu gemiye çekmek, kaleleri aktif etmek, yetenek vb.) Bu zaten başlı başına hatalı bir mimari. Eski oyun hatalarını hatırlayacak olursak, depodaki topu gemiye aktarırken dışarıdan yazılım ile 1000 defa tıklama komutu gönderip depoya 10 top gidecekse trafik oluşturup verinin 1000 adetmiş gibi işlenmesi durumu vardı. Oyuncuların %90'ı bu şekilde top katladılar. Youtube'da videoları mevcut ve bir bilgisayar mühendisi olarak bunu anlamak zor olmadı. Bu bilgileri yazmaktan çekinmiyorum çünkü artık böyle şeyler yok, her şey flash tabanlı oyunun içine taşındı, market, depo, mojo kazanı, yetenekler vb. oyunun içinde artık. Özel harita katlama bugu da bu şekilde çalışıyordu 10 mojo atılacakken 1000 mojo atılıyordu. Şarapnel malzemesi katlama da aynı şekilde. Ekip oyundaki her şeyi oyunun sitesinden içine taşımak için çok çaba sarf etti ve başarılı oldu. Bu çok zaman isteyen bir iş.
    5-) Test aşamaları, denilene göre başka bir bigpoint oyunu UNITY'e taşındı ve bir çok test yapıldı. Bu test süreçleri de çok zaman almakta. Her şeyin düzgün ve hatasız çalıştığından emin olmazsanız para ile eşya alınan bu oyunda çok büyük haksızlıklar yaşanabilir. Eskiden yaşandı. (Bu arada beta server'ı bu yüzden var millet sağda solda bedavaya savaşsın video çeksin diye değil. Betada gemi dizip kurtlar vadisi moduna giren asalaklar yüzünden tesler de düzgün yapılamıyor.)

Son düzenlenen: 17 Nisan 2020
  4. saltı

saltı User

Cevap için teşekkürler.

5. SorrBro!!!

SorrBro!!! User

bakın 20 gemi geldiğinde yan yana şu FPS e bakın , sistemimi yazmaya gerek yok sanırım , sırf ekran kartım bile GTX 1060.

•کëwøпτë• bunu beğendi.
  6. Selen1453

Selen1453 User

Ben yaklaşık bir senedir laptopuma indirdiğim seafight ile oyuna giriyorum, oldukça memnunum, sadece mesela foruma girince açılan tabı kapatamıyorum gözüme çarpan o oldu browser'a göre..

7. eynelis**

eynelis** User

Uzun süredir oyunu istemci üzerinden oynuyorum. Farklı uygulamalarla entegrasyonu olmadığı için internet browserlarına göre çok daha az kasıyor. Burada bahsettiğim kasma tabi ki bilgisayarı zorladığı anlarda ki takılmalar. Bunun dışında flash playerin sınırları her zaman belli fps düşüklükleri vs chrome mozilla veya istemci farketmiyor durum aynı. Bazı eksiklikler geçmiş mesajlarda yazılmış ama hala çözülmediği için gördüklerimi yeniden yazacağım.

1 - Sekme ileri geri veya kapatma işlemi yapılmaması.
    2 - ctrl f ile site içerisinde arama yapılmaması.
    3 - f11 ile tam çerçevesiz moda geçiş yapılmaması.
    4 - ctrl + mause tekerleği ile boyut küçültüp büyültme işlemleri yapılmıyor.
    5 - İçerisine screen shot ayıklama programı eklentisi yapılamıyor. ayarlar kısmından bir alan belirleyip her print screen tuşuna basıldığında o alanın görüntüsünü Seafight klasöründe bir dosya içinde arşivlemesi inanılmaz işe yarar bir fonksiyon olacaktır.
    bunlar istemcide gördüğüm arayüz eksikleri bunlar dışında oyun içerisinde de birkaç sıkıntı yaşadım.

1 - Hızlı kısayol isimlerinin değiştirilmemesi. ( çok denedim ama hiçbir şekilde isimler editlenmiyor. )
    2 - Daha önce istemciden 3 kere taş basma ve değiştirme işlemi yaptım 2 sinde taşlarım kayboldu ve 1inde kaybolan taşımı çok geç farkettiğimden seyir defterinde kanıtlayamadım taşım çöpe gitmiş oldu. Bunlardan 1 tanesinde hemen farkettim çünkü gemiye taktığım taştı. Kanıtlayamadığım taş ise gemiden depoya çıkardığım taştı ve bunların 2 side yüksek seviye taş olduğu için farkettim belki düşük seviye kaybolanlarda vardır. Daha önce chrome ve MX5 te böyle bir sıkıntı yaşamamıştım.
    3 - Taş kesesi açıldığında fotoğrafları yüklenmiyor. ( belki yeterince beklemediğimdendir ama 15-20 saniyede yüklenmemesi de sıkıntı, ayrıca yalnızca 1 kere istemcide kese açtım belki genel bir sıkıntı değildir gene de yazılımcıların bakması gerektiğini düşünüyorum.)

rkclub1 bunu beğendi.
  8. mertt80

mertt80 User

Ocak ayından beri Unity ile bir istemci yapmayı düşünüyorsunuz ama hala ortada bir ürün yok. Flaş ile oyunu oynamaya kimsenin devam etmek istemediği açık. Oyunun dinamiklerine sadık kalarak, minimum 60 FPS bug'sız botsuz bir oyun olacaksa yapın oynayalım hem böylece sadece eskiden oynayıp nostalji amaçlı geri dönenleri değil yeni oyuncuları da katmış olursunuz aranıza. Fakat yeni yaptığınız istemci yeni hatalara parayla satılan itemlerin topların çoğalmasına sebep olmamasına dikkat etmeniz gerekiyor. Beta serverları bu durumlar için var yapın bir istemci unity ile beta serverına koyun test edelim.
    Bir çok oyuncu zaten animasyonlar efektler sisler kapalı oynuyor donma kasma olmasın diye. Arkadaşlarıma gösterdiğimde geminin çapraz çapraz gidişiyle dalga geçiyorlar bu nasıl oyun diye :) yapın artık şunu.
    şuna bak strateji falan yok ortada sadece gidip adaya vurup batıyorsun tam bir kör dövüşü fps 2 - 3 - 5 yani yok buna mı para veriyoruz diye sorguluyor insan.
    https://prnt.sc/s1ygkm

Son düzenlenen: 18 Nisan 2020
    TiryakiHasan ve zekaros82 bunu beğendi.
  9. saltı

saltı User

İstemciyi bir ara yüklemiştim. Silmemin sebebi ise tam ekran oynanmaması olmuştu. Admine sorduğum da bana öyle bir özelliğin olmadığı söylenmişti.

10. evet yok fakat tarayıcılardan flash eklentisi kaldırıldığında istemci dışında oynayamıyıcaz , istemcinin 2-3eksiği var ama alışmak gerek :)

11. Flash Player Destekli oyun istemiyoruz !

12. MARKOS

MARKOS User

Foruma geç baktıgım ıcın kusura bakma kardeşim.Eğer yazılım konusuna ilgin varsa senınle tanısmak isterim.Aklımda bir proje var mobil uygulama sanada danışmak isterim. instagram kullanıcı adım -> de.markos

13. eynelis**

eynelis** User

Bu kısım dışında söylediklerinize katılıyorum ama çapraz giden gemi bu oyunun imzasıdır. Son 3 senedir çıkmış düz giden tasarımlar da çapraz gidecek şekilde düzenlenmelidir.

14. -onur824-

-onur824- User

Şimdik öncelikle ben yazılım işlerinden anlamam, ama düşüncelerimi ifade etmeye çalışacağım.

1. Oyunu yıllardır chrome tarayıcısı üzerinden oynuyorum, kendi oynadığım bilgisayara, bilgisayarın birkaç problemi yüzünden istemci indirmem imkansız, bu yüzden unity sistemine geçiş yapılana kadar chrome dışındaki diğer tarayıcılardan flash üzerinden oyunu oynayabilmeyi talep ediyorum (Mozilla firefox, internet explorer gibi)
    2. Yeni gelecek olan sistemin 3 boyutlu olmasını istemiyorum seafightin en önemli ve güzel özelliklerinden birisi geminin deniz haritasında 2 boyutlu çapraz olarak gitmesi.
    3. Yeni sistemde artık donma vb. flash ile kaynaklanan sorunları yaşamak istemiyorum. Şu anki sistemde bir etkinlik gemisine 30 kişi vuruyor sayfa çöküyor. Umarım buna bir çözüm bulunur.
    4. Unity'e geçiş yapılınca başlarda bir sürü sorun olacak, o yüzden oyun arkadaşlarıma diyeceğim şu ki oluşacak sorunların düzeltilmesi için testlerin uzun sürmesi ve kaliteli bir oyun çıkması, hızlı ve çabuk geçiş yapmaya çalışmaktan daha iyi olacaktır diye düşünüyorum.

Oyunu yıllardır oynarım 2015'te bırakmıştım geçen sene tekrar oynamaya başladım her konuda bayağı iyileşme var adminler ve yöneticiler her türlü sorunla ilgileniyor, üyeleri dikkate alıyorlar, oyun daha iyi çalışıyor, daha güzel yenilikler var. eskiden böyle değildi kimsenin umrunda bişey olmazdı. O yüzden size güveniyoruz umarım güzel olur kolay gelsin. :):)

Son düzenlenen: 27 Nisan 2020
    laxmi84 bunu beğendi.
  15. Arkadaşlar kusura bakmayın ama sene 2020 oldu artık eyvallah tamam bizde çapraz giden tasarımları daha çok seviyoruz ama bu oyunun artık grafik anlamında yenilenip 3d ve 2d seçeneklerinin en azından grafik tarafında gelmesi gerekiyor. Biz grafikleri seviyoruz ama bu oyunun bugün oynayan sayısının en önemli sebeplerinden biriside zevkli olmayan arayüzüdür en azından başka oyunlara bakın ve oyunu yeni gören bir kişinin başlama ihtimalini düşünün ? Pirate storm grafik konusunda başarılıydı ama hikayesi güçlü olmadığı için bir anda zirve yapıp dibi gördü . Grafikte yenilenme şart ..

16. Wajwakana

Wajwakana User

İstemcide tarayıcıya oranla baya bir fps kaybı yaşıyorum. Ayrıca istemcide gemi takıla takıla gidiyor. Bunların acilen giderilmesi veya browser sorununa çözüm bulunması lazım.

Edit: İstemcide deniz ekranı açıkken, seafight web sitesi ekranına geçiş yaparken program sonlandırıldı hatası alıyorum.

Son düzenlenen: 2 May 2020
    -onur824- bunu beğendi.
  17. Google chrome tarayıcısında CTRL + MAUSE TEKERLEĞİ ile uzaklaştırma yapılıyordu fakat istemcide bunu yapamıyoruz bunuda eklerseniz süper olabilir. Zoom özelliği yetmiyor kimi oyuncuya eminim. İlgilenirseniz sevinirim