Yeni kaptan birliği

Konusu 'Fikir Havuzu ve Öneriler' forumundadır ve baba34_foo tarafından 9 Aralık 2021 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
  1. baba34_foo

baba34_foo User

Öncelikle kaptan birliğinin geliştirilmesi fikrini kesinlikle kötü bir fikir olarak görmüyordum taa ki iş bilmez yöneticilerin neye göre ayarlama yaptığını bile bilmeden sadece sandık satmak için yapmış olduğu güncellemeye kadar.

Önce merak ettiğim birkaç şeyi sormak istiyorum.
    Bigpointin biz oyuncularla direk oyun sayfasından paylaşmış olduğu
    - Bir işin Risk faktörü kaptanın mevcut Canlılığından yüksek olamaz. (İş tamamlandıktan sonra canlılık yenilenir).
    maddesini okuduğunuzda sizler ne anlıyorsunuz? ( ilgili görsel; https://prnt.sc/22hei2x )

2. soruma gelirsek oyunda geçmişten beri olan bazı özellikleri istemciye aktaramadınız bunu zaten biliyoruz. Tasarımlar gözükmüyor, taşlar basılmıyor. Forumun istemciden açılmamasını anlıyorum belli ki xenforodan optimizasyon alamadınız çünkü forum sürümünüz eski ve güncellemekte zor geliyor hatta ödeme ekranını bile istemciye adapte edemediniz. Bunlar hep oyunda olan şeylerdi ve aktarımı beceremediniz, anlıyoruz. Fakat oyuna yeni eklenmiş bir özellik nasıl istemcide çalışmaz? Sizin it ekibiniz kodlamayı nerede test ediyor. Bazı özellik fotoğrafları var bazıları yok. Ben parasını ödeyerek açtığım paketlerin ne verdiğine bakarken neden tek tek uğraşmak zorunda kalıyorum.

Şimdi birde işleyiş konularına gelelim

1. Benim elimde şuan 98 adet kaptan var. Ben neden seçtiğim görevi göndermek için 98 kaptan arasında boşluğu yeşil yanan kaptan arıyorum. Göreve tıkladıktan sonra oyun neden gönderime uygun yetenekte ki kaptanları filtrelemiyor? Yani bunu ayarlaması ne kadar zor olabilir ki! Daha fazla sandık açayım desem bu benim için daha fazla iş yükü olacak.

2. Ben bu zamana kadar herhangi bir oyunda karaktere veya eşyaya seviye atlatıldığında özelliğin düştüğünü görmedim. Teşekkürler Seafight gene bir ilki yaşattınız 143 canlılıklı 10. seviye kaptanımı kademe yükselttiğimde canlılığı 80 lere düştü. %23 canlılık veren eşyamı kademe yükselttiğimde %18 e düştü muazzam strateji!

3. Canlılığın dolum oranı ile ilgili hiçbir detay yok, canlılık ne kadar sürede bir ne kadar doluyor tam sayı değerinde bir dolum oranı mı var yoksa %'lik olarak mı belli değil.

4. Eskudonun oyun içinde kazanılacak yerinin olmaması. Görevler kısmına günlük yapılma limiti bulunmayan ve eskudo kazandıran görev getirilmeli. Aksi halde günlük yalnızca 300-400 eskudo kasılıyor. Bu miktar bir kaptanı 1. kademeden 2. kademeye çıkarmak için bile yetersiz.

@Star @Bigpatron

***ARAS***25*** bunu beğendi.
  2. erşan367

erşan367 User

bir de yazmıştım ama anlaşılmamış , kaptanı göreve gönderince dolan bir süre çubuğu var o çubuk kaptanda boş gözüküyor yani ne kadar ilerledi gözükmüyor süre basma sayfası da boş yani süreyi ilerletemiyorum eşya verip(chrome den giriyorum)

3. baba34_foo

baba34_foo User

istemcide bu sorunla karşılaşmadım. İstemciden girersen muhtemelen sorun çözülür

4. İstemci veya tarayıcı fark etmiyor. Arkadaşımızın bahsettiği sorunu ben ve bir arkadaşım dün gece yaşadık. Yorum yapmak için yazacaktım fakat Star Bey konuyu kilitlemişti. Sorun tam olarak şu şekildeydi, kaptan sistemi tamamen bug'a girmiş haldeydi. Kaptanlar geri dönene kadar hiçbir şekilde müdahale edilemiyordu, hızlandırma yapılamıyordu. Yama notlarında hatanın düzeltildiği yazmıyor ama umarım düzelmiştir.

5. erşan367

erşan367 User

evet tam da bundan bahsediyorum teşekkür ederim , sorun devam ediyor

6. tamamen fyasko bir yenilik

7. kaç ay geçmesine rağmen hala aynı problem devam ediyor.