Unitye Özel Alpha Geribildirimi

Konusu 'Genel Tartışma' forumundadır ve Star tarafından 27 Ekim 2020 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. Beta sürümleri normalde bu kadar hata ile kullanıcılara sürülmez. O kadar çok hata var ki hangi birini bildirelim

2. 59SoNeR59

59SoNeR59 User

Oyun aslında fena olmamış çalısmayan eklentilerde eklendiginde daha net anlasılır bu hazırlık telefon üstünden oynamak için yapıldı olarak düşünüyorum eger o sekilde ise telefondan rahat rahat oynarız :)

Sessiz bunu beğendi.
  3. XAugustinX

XAugustinX User

İstemciden nasıl ve ne zaman girebilecez acaba çok merak ediyorum. Sürekli F5 yapmaktan oyunda bir şey yapamıyorum.

4. Ben unity optimizasyonundan umutluyum fakat şu aşamada çok eksik olduğu aşikar. Girip her şeyi fulledim ama sadece mayınlarla vs. etkileşime girebiliyoruz. Kasma sorunu devam ediyor ayarları da kısamadım orası da yapılmamış. Savaşta kasmasın her şey eskisi gibi olsun daha bişi istemiyoruz aslında.

Bilmeyen arkadaşlar için bu alpha sürüm betadan önce yapılır ve genelde çok hata içerir. Asıl betada böyle bir oyun görürsek ciddi şüphelenmeliyiz şu aşamada iskelet oturtulmaya çalışılıyor gibi.

5. çünkü bu beta değil alfa sürümü

ama bu halinde bile oyunun optimizasyonu çok iyi gözüküyor gemi haraketleri atışları ve sistemlerin karşı atışları yağ gibi kayıyor umarım en yakın zamanda full sürümü sunarlar

bana kalırsa bu sürümü alın lan uğraşıyoz işte demek için gösterime açtılar yoksa bu kadar eksikle alfa sürümü bile başlamaz :D

6. baba34_foo

baba34_foo User

unity motorunda bi oyuna internet browser üzerinden giriş yapabilmekte bir başarıdır. İstemciye evrildiğinde bu hataların bir çoğu kaybolur. Zaten yapılması gereken bir çok şeyin yapılacağının farkındayım asıl merak ettiğim şeyler Unity oyun moturunda da başarısız olan yerler mesela kısayol tuş kullanımı. Ayrıca merak ettiğim bir konu da oyun moturu gamepad'e ve mobile uygun farklı platformlara da çıkacak mı

7. Doğru katılıyorum. Oyuna open-betadan giriş yapınca aklımda beta sürüm olarak kalmış. Adı üstünde alpha yazıyor başlıkta. Hatalar ve eksikler olması normal dediğiniz gibi.

8. Batma animasyonu biraz şey olmuş :D

9. asıl önemli olan şu bakın bu unity ocakta duyuruldu biz nerdeyse kasıma girdik ve daha oyunun alfa sürümü yayınlanıyor 2020 nin bitmesine 2 ay kaldı ben oyunun full sürümüyle gelebileceğine olan inancımı kaybediyorum bize beta halini verecekler bizde alıp elimize oynayacağız gibime geliyor 2 ay için halledilecek eksikler çok fazla çok

sürgün06* bunu beğendi.
  10. animasyonlar çok akıcı ama bu nedir havai sıkıyorum :D

11. @Star uyuyor musunuz? Bildiğiniz bir şey varsa paylaşın yoksa sohbete katılıp fikirlerinizi belirtin?

12. GEMİNİN HERŞEYE TAMAM GÜLLE YOK ALIYORUM GÖZÜKMÜYOR GEMİ SIKMIYOR FİLO KURULMUYOR

13. beyler benim gemi görünmez haritada görünmüyor ama gemi falan kesiyorum kule vuruyorum bu ne ayak iş ben vallaha bişey anlamadım ahjahahaha Yalnız bişey diyeyim optimizasyon çok güzel olmuş yağ gibi akıyor ekran oyun gemiler vs gram takılma yok ama işte dediğim gibi oyun oynanmaz halde şuan.

Son düzenlenen: 27 Ekim 2020
    Sessiz bunu beğendi.
  14. EFE

EFE User

Ben gülle seçemiyorum canavarda kesemiyorum sadece pırıltı toplayabiliyorum.Önce emekle sonra koşarsın diyor seafight sanırım.

15. Unity denemesi zaten çok bişey beklemeyin alpha sürümü adı üstünde

16. 1- Ayarlar menüsü kullanılamıyor
    2- Gemi kısayolu tuşlarına tuş atanamıyor.
    3- Pazar sepetine tıklayınca boş sayfa öylecce kalıyor, kapatılamıyor. F5 zorundalığı var.
    4- menüdeki çeşitli itemler kullanılamıyor ( gök ateşi, elmo, vb.vb. )
    5- menü üzerine item götürülemiyor ( gülledir, hız taşıdır, kanasusamışlık, sis vb. vb.

20 dakikalık testte bunları görebildim.

Saygılarla..

17. Pazar zaten kapalı açıklamada öyle yazıyor kısayollara simgeler tutup sürükleyerek oluyor

Benim farkettiklerim ;

1) Düşman veya npcleri işaretlediğimizde altında turuncu halka oluşmuyor.
    2) Yazı fontları çok büyük ya da çok küçük ve şekilsiz
    3) Ele geçirmeler hem görüntü olarak hemde uygulama olarak yok olmuş.
    4) Çıkış yaparken ekrana bakmazsam süre ilerlemiyor.
    5) Tasarım değiştirince gemi yok oluyor :D
    6) Gemi hareketliyken görev verici, adaya tıklayınca gemi duruyor.
    7) Konfigürasyon kısmında birkaç hata var.
    8) Tılsım basıldığında değer gözükmüyor.
    9) Barutlu ve kritik vuruşlar barutsuz düz vuruş gibi gözüküyor.
    10) Gemi hareketliyken menüler açıkken bir yere tıkladığımızda kapanıyordu menüler şuan açık kalıyor.

18. Sekiro™

Sekiro™ User

Arkadaşlar siz şaka mısınız? :D Lütfen duyuruları daha dikkatli okuyalım.

Korsan gazetesinden de haberlerini okuduğunuz üzere Unitye Özel Alpha hedeflediğimiz gibi yarın öğlen saat 12:00'de başlıyor. Aşağıdakiler henüz buraya eklenmedi ve testin bir parçası değildir;
    • Filo
    • Market
    • Etkinlikler - Etkinlik Pencereleri
    • Ses
    • Sohbet
    • Lig
    • Seçenekler Menüsü
    • Uçurum
    Unitye Özel Alpha Beta Sunucusunda olacaktır.
    Gerekli bütün eşyaların marketten satın alınması mümkün olmayacağı için hesaplarınıza otomatik olarak eklenecektir.

Seafight Ekbiniz.

19. Macellan

Macellan User

Arkadaşlar zaten doğru olanı yapıyor ve hataları rapor ediyorlar ki geliştiriciler nerede ne hata var diye aramasın. Bence siz yazdığınız konunun ilk mesajını dikkatli okuyun.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.