Geri bildirim TR Fiyat Değişikliği Geri Bildirimi

Konusu 'Genel Geri Bildirim' forumundadır ve Artemis tarafından 21 Ağustos 2018 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
  1. ana sayfada kıyamet balyozu indirim adındaki ürün 300 lira 50 lira olsa ne olur?
    şuanki paketler 10 15 20 25 lira olsa ne zararı olur bigpointin sanal ürün karşılığında gercek para veriyoruz merkeze bankalar aracılıgıyla döviz olarak ülkemizden cıkıyor. birde bize giş şartlarını zorla imzalattınız gemiler bize ait degil bigpointte ailt falan filan
    2017 ocak ayından beri hiç bir paket almadım cok rahattım

2. 1-O zaman maaşıda sanal versin dimi çok iyi okumuşsun mesajı okumadan boş yapma hadi.(maaş € üzerinden bilmediğin belli yazımda haberin olsun.)
    Almanyada asgari ücret 11500TL geliyor vede programcılar iyiyse ki iyi asgari ücretle çalışmaz.
    hep kendinizi düşünüyorsunuz yatırmayan o zaman para zorla mı cebinizde kalsın para çok önemliyse, boş yapma burda

3. KerBeY

KerBeY User

tl bizde değersizleşti bu adamlar bize göremi maaş alıyorlar şimdi dolar arttı hemen maaşlarımızı arttırıralım yoksa aç mı kalırız diyorlar ani ?

4. Evet az az anlıyorsun.
    Şimdi bu adamlar Türkiye'de çalışmıyor.
    Almanya'da çalışıyor o yüzden maaşı Tl değil € yani orda alışveriş vs € üzerinden
    Bu adamlarda maaşını Tl istemeyeceği için ve Tl de değer kaybettiği için ve bu maaşların ödenmesi gerektiğinden dolayı ya daha çok paket satılacak TR de yada fiyat zama gidicek zaten bir çok paket satılıyor ama demek ki yetersiz bundan dolayı zam yapıldı HAYIRLI UĞURLU OLSUN.
    Bu arada senin maaşın arttı mı bilmem ama suyundan una kadar zam geldi üzerinde sorumluluk yoksa anlamazsın aç mı tok mu diye.

5. KerBeY

KerBeY User

ne zamı maaşımı alamıyorum sorumluluklarım alakadar etmez

6. @NightWish66

Dostum kusura bakma ama gördüğüm en saçma yorum seninkisi. Şöyleki;

1€ = 7 TL bu yüzden fiyatlar arttırılmalı diyorsun değil mi ?
    Fakat sattıkları ödeme paketlerinin bir gider maaliyeti yok. Sadece geliri var.
    E maaşı da sanal ödesinler o zaman ? Diye birşey söylemişsin değil mi ?
    O konuya da değinelim hemen.
    1-)Ödenen maaşlar şirketin çalışanlarına iş gücüne oranla ödeniyor. Paketlere göre değil. :)
    2-)Başka bir ülkenin para biriminin değer kaybetmesi senin ülkenin iç ekonomisini etkilemez.
    3-)Satılan paketler burada tl fiyatlarında satılıyor fakat almanyada yine bu para euro olarak alınıyor bankadan.Tl ile ödeme yok.
    4-)Elektrik su vs. den bahsetmişsin. neymiş gider toplam mesela 2000€ maaşda 3000€ diyelim. Üstteki maddelere değinerek, o firmada çalışan bir işçi maaşını ödeme paketlerindeki fiyata göre değil iş/işçi kanunları gereğince mesai süresi kadar maaş alıyor. Yani istersen 1€ 20000TL olsun orada 8 saat mesaiye karşılık 30 günde 3000€ maaş alan bir çalışan yine 3000€ maaş alır. 1€ olan ekemekde yine 1€ olur. Bunda ürün değerlerinin hiç bir etkisi olmaz çalışan için.
    5-)Almanyada kimse ödemesini tl olarak almak istemez € ile ister demişsin gelirleri azaldı gibisinden birşeyler demişsin. Peki hiç araştırdın mı bu sene yani 2018 yaz/bahar sezonu süresi içerisinde ülkemize kaç alman turistin giriş yaptığını ?

Bence yorumlamadan önce konunun detayına inmeni sana şiddetle tavsiye ederim.
    Ürünü pazarlayan firmanın hammadde gideri yok !
    0 koyup 10 alıyor bunu sakın gözden kaçırma.

Bu tamamiyle ülkenin kötü durumundan faydalanma çabası. Tamamen menfaat eylemi. Zarar yapan bir firma euronun değeri daha düşükken yapardı zammı asıl o etki eder çünkü senin iç ekonomini.

7. KerBeY

KerBeY User

Uçan hollandalı seni haklı görüyorum bu NightWish66 gibi saçma boş yorum yapanı görmedim daha ne kimse tl üzerinden maaş almak istemez ya çok güldüm almanyadakiler bize göre maaş almıyorlar euro artsada maaşı neyse odur Türkiyede 1 e 7 ise Almanyada bak Türkiye herşey zamlanıyor benimde maaşım zamlansın demiyor ne saçmalıktır :D

8. Sen harbi teksin ben öyle mi yazdım biraz kitap oku sana tavsiyem, en basit şekilde anlattım sana ananlamıyon.Yada yorumu 40 kere oku.
    Madem senin dediğin gibi açsana bir tane seafight hadi bekliyorum seninkini oynayalım yada boş yapma yok 0 koyup 10 alıyor yok şöyle yok böyle, öyle böyle olsa herkes site açar oyundan sanal şey satar.Fırsatçılık falan yok hala en ucuza alıyorsunuz.

3.madden çok saçma beni desteklemişsin orda € döndüğünde zaten birşey kalmıyor 500 tl € olduğunda 70€ yapmıyor bile maaşa 3bin avro demişsin sadece bu oyunla ilgilenen 2 kişi Alman'ın maaşı için ne kadar Tl yaptığı yazmak bile istemiyorum

2.madde çok alakasız boş bununla ilgili konuşmadık.

4. Madde içinde teşekkürler tl değer kaybettiği için aynı kazancı sağlamak lazım yani türkiyeden daha fazla para çıkışı yapması lazım.
    Yoksa eski grafik verilerine ulaşamaz.

5.madde deki olayı anlaman için ondan önceki son 6 mesajı okumalısın.

1. Madde de zeki arkadaşım paket satılmazsa maaş ödenmez teziyle çökmüştür.(çünkü oyunun tek gelir kaynağı tüm bigpoint oyunlarında olduğu gibi oyun ögeleridir.)

Zam gelmiştir zaten daha öncede belirttiğim gibi hayırlı uğurlu olsun benden önce alın paketler sizin olsun. :)

Son düzenlenen: 10 Eylül 2018

9. cok boş ve sacma konusuyorsun. nedenini anlatayım örnek 1 paketin degeri 10 euro merkezden cıkan fiyat bu ülkelerin 10euro karsılıgında ki degerleri ile alınır bu para 10 euro luk paket önceden 40 ise simdi 70 lira oldu önce türkiyedeki bankaralara ardından euro alınıp almanyaya gönderiliyor bu para anladınmı hayal gücüyle konusup yazmak nereye kadar milletimi trollüyon sen? 5 yıl sonra euro 1 lira olsun 70 liraya aldıgın paketi 10 liraya 299 liraya aldıgın top paketinide 40 liraya alacaksın anladınmı bizim paramızın deger kazanıp kaybetmesiyle alakası yok bir ürünün fiyatı merkezden cıktıgından itibaren bellidir. sen ne maasında bahsediyorsunki akıllı insan bunu yazmas ya aklın yok yada trolüyorsun almanların maasından bizim tl nin uzaktan bile alakası yok

KerBeY bunu beğendi.
  10. Menetli

Menetli Guest

Selam Arkadaşlar ,

Ne olursa olsun birbirlerinizin fikirlerine saygı duyunuz ve üslubumuzu bozmadan mesajlaşınız lütfen.

Saygılarımla.

11. KerBeY

KerBeY User

NightWish yorumunu 40 kere okusamda senin 15 yaşında olduğun kanımı değiştirmez söylediklerin yanında bizim geri bilgirimlerisaçma bulup bide bana kitap oku demen senin tek olduğunu gösterir

TiryakiHasan bunu beğendi.
  12. Menetli

Menetli Guest

Selam ,

Uyarı yapıldığı halde tartışmayı neden devam ediyorsunuz acaba?

13. x.ΛŦΛ.x

x.ΛŦΛ.x User

Selam,

Arkadaşlar oyunların sunucu masrafı (sunucular büyük olduğu için fiyatları pahalı) ofis masrafı (elektrik su vb.) çalışan masrafları ve devlete verilen vergiler göz önüne alındığında fiyat arttırılması gayet normal bu konuya aşırı tepki göstermeniz yanlış sadece biz mağdur olmuyoruz bu durumda.

3-)Satılan paketler burada tl fiyatlarında satılıyor fakat almanyada yine bu para euro olarak alınıyor bankadan.Tl ile ödeme yok.
    burada yazdığınız şey tamamen yanlış biz senin dediğin gibi eski sabit kurdan alırsan euro 4 tl iken 40 tl olan fiyat paketi 7 tl olduğunda 40 tl olmaya devam ederse adamlara gidecek tabi değişir. (10 euro değilde adamlar 6 euro kazanırsa haksızlık olur.)

Bu arada kimseyi eğitim seviyesi üzerinden yargılayıp sınıf ayrımı oluşturamazsınız buna ayrımcılık denir bu konuda sizi kınıyorum arkadaşlar.

Saygılarımla.

☆єТнємBєy☆66* bunu beğendi.
  14. KerBeY

KerBeY User

susayım diyorum olmuyor NightWish denen adamın saçmalıklarını tersledim diye eğitim seviyesi olarak bana ima ediyorsun ki Üniversite İletişim mezunuyum gidin adamlar az alıyor euro arttı adamların geliri azaldı diye erzak yardımıda yapın tam olsun

15. x.ΛŦΛ.x

x.ΛŦΛ.x User

Biz herhangi bir yardımda bulunmuyoruz sadece oyun ile ilgili fiyat değişikliği isteyen yönetimin bu konuda haklı olduğunu bize normalden düşük fiyat uyguladıkları için minnet duyduğumuzu belirtiyoruz. Yabancı oyuncular İmp. Kesesine 4 Euro verirken biz 2 Euro veriyoruz haberin olsun.

16. ρѕм

ρѕм User

İyi güzel söylüyorsunuz ama alım gücü denen bir olay var ben 150 lik paket çekebiliyorken adam en pahalı + orta paketi 150 paraya alıyor.Bunlar elle tutulur bir hammadde değil ondan dolayı fiyatlar her kurda şişirilip düştüğünde aynı fiyattan vermeye devam etmeleri ne kadar adil ?

17. Düşme mevzusu olmayacağı için bir problem olmaz.
    Eğer kanıt istersen uzun vadede ruble, lari vs para birimlerini inceleyebilirsin ve bir tahmin buda seneye Haziran ve temmuz aylarında bir zam dalgası olucak bir ihtimal burayıda etkiler.

Alım gücü konusunda sana hak veriyorum bu durumu düzeltmenin yolu var oda Türkiye ye Bigpoint şubesi açıp maaş vs ödemeleri Tl üzerinden yapıp kalan parayı Almanya ya yollamak ama şirket böyle bir olayda kârı çok düşer, genede bu şekilde zam yapmaya gerek kalmaz.(Birde oyunda tam denge yok Ülkeye göre fiyat biçtikleri için buda kalıcı bir çözüm olmaz.)
    Sana kimse eğitimsizsin demiyor vede mezun olduğun bölüm vs vs hiç birşeyin önemi yok, ne önemli peki?
    Bu bir zevk için katıldığımız bir oyun ve herkes bütçesi kadar para yatırır veya yatırmaz.
    Ama burda zevk alalım derken hırsımıza yenilip zaruri bütçemizi hırsımıza kaptırmamak onun için bütçenizi yeni fiyatlara göre ayarlamanızı öneririm.
    İyi oyunlar bol şanslar dileirm.

Son düzenlenen: 20 Eylül 2018
  18. KerBeY

KerBeY User

iyi oyunlar bol şans

19. tuna219

tuna219 User

Sonuna kadar katılıyorum.
    Tam bende Alman vatandaşlarına Türk'üm deyince yüzlerini buruşturma nedenini düşünüyordum, şuan anladım daha kendi kendilerini sevmeyip beddua ediyorlar.Ondan olsa gerek.
    bence bir zam daha yapılmalı katıldım bu yazıları okuyunca çünkü arkadaşın dediğine göre Almanya da vergi vermiyor ama Türkiye de veriyo, firma geliri azaldı kur olaylarından dolayı.

20. arkadaşlar epin ile alışveriş yapacaklar www.epin.com.tr adresinden kesinlikle alış veriş yapmayın 1 hafta önce epin alımı için kredi kartından ödemeyi çektiler bir haftadır o epin kodlarını vermediler hergün bugün yarın diye oyalıyorlar