Sunucu Birleşmesi

Konusu 'Genel Tartışma' forumundadır ve Star tarafından 13 Temmuz 2022 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

Global 7 serveri yarı pvp olsun

1. Evet

oy sayısı 57
    60,6%
  2. Evet

oy sayısı 8
    8,5%
  3. Hayır

oy sayısı 29
    30,9%
  1. Star

Star Board Administrator Team Seafight

Selam Korsanlar,

Sunucu birleşimi hakkındaki düşüncelerinizi bizlerle buradan saygı, sevgi ve tabii ki de forum kurallarımız çerçevesi içerisinde bizlerle paylaşabilirsiniz.

SSS

Seafight Ekibiniz.

Son düzenlenen: 13 Temmuz 2022
  2. vatoz*

vatoz* User

düşünemiyorum

TiryakiHasan ve *BÜYÜKPATRON*TS_ bunu beğendi.
  3. aybars90

aybars90 User

arkadaşlar malum server birleşimi söz konusu ve global avrupa 7 muaf tutulmuş. bizimde fikirimiz şu nasıl kum veya cinin belirli bir süresi var. PVP modununda belirli bir süresi olmalı örneğin açtığın zaman 30 dakika kapanmaz gibi. yani bu tarz bir değişiklik pve serverinde ufakta olsa bir kıpırdama olmasına sebebiyet verebilir. aksi halde 1 kere battıktan sonra pvp açmayıp oyuncunun peşinden ilerlemek baya sıkıcı hal alır oldu.

4. aybars90

aybars90 User

global avrupa 7 serverine ufak çaplı değişiklikler yapılırsa seviniriz. örneğin cin kum gibi süreli neslere benzeyen pvp modu olmalı açıldığında en az 30 dakika kapatamasınlar gayet güzel ve eğlenceli olur. dikkate alınırsa seviniriz

5. Hem sunucuları birleştirip hem de yeni sunucu açmak ne kadar mantıklı ? Bu sunuculardakiler oraya kayacak bir anlamı kalmayacak yine.

6. sdbull

sdbull User

birimsel açıdan avrupa sunucularından alışveriş yapacak olan oyuncular için avantaj doğurmuyor mu bu durum? € satış fiyatlarını bilmiyorum ama kediye aslan boğdurur.

7. Tweety_01

Tweety_01 User

oyunda rekabet olucak daha ne istiyorsunuz :D kasılmaktan sıkılmadınız mı artık

~•RasheAd06®•~BRTM bunu beğendi.
  8. Tweety_01

Tweety_01 User

şahsen oyuna dönmeyi bile düşünüyorum şu yenilikten sonra

9. tam anlamıyla saçmalık tamam bende server birleşimini istiyordum da 15 serveri birleştirmek ne demek ya harita sayısını 3 katına çıkarın yada +50 level daha ekleyin bu kadar adamı bu oyun kaldırmaz şu an bile alyans savaşı yapılmıyor (hala 5 yıldır) paket fiyatlarına değinmicem bile bu uygulama oyunun fişini çekecek haberiniz olsun at fava bekle

10. trackerstw

trackerstw User

inşallah fişini çeker de artık pvp serverler açılır. sabırla bekliyorum o günü. bakalım o zaman para yatırıp kendini oyunun en iyi savaşçısı sanan tipler ne yapabilecek

11. Merak ettiğim ve açıklanmasını beklediğim konular şöyle,

1-) Paket fiyatlarının değerlendirilmesi neye göre olacak ? Yerel bölgesel fiyatlardan mı devam edecek yoksa bütün sunucuların birleştirilmesinden sonra tek fiyat $/€ olarak sabit mi kalıcak ?
    2-) Şuanda zaten TR server genelinde yeterli oyuncu ve gayet kabul edilebilir oyuncu sayısı ile savaşlar ve gerekli PVE yapılmakta diye düşünüyorum. Eğer ki server birleşimi gerçekleşirse oyunun web tabanlı altyapısı ve istemcinin haritada doğacak kaos ve oyuncu sayısında ki artışı kaldırabilecek mi ?
    3-) Daha fazla rekabet katacağından bahsediyorsunuz. Şuan ki mevcut sunucumuzda rekabet yok mu ?
    4-) Ben şahsi olarak bir TR server oyuncusu olduğum için bu konunun bana ve diğer tüm oyunculara danışılmadan yapılmasına karşıyım pekala oyun içine herkesin oy kullanabileceği ufak bir anket ekleyip ona göre bu sunucu birleştirilmesine onay yahut karşı çıkılıp çıkılmadığı göz önünde bulundurulabilirdi.
    5-) TR server genelinde full 5 burç topu vs. gibi neredeyse full artı full gemi sayısı neredeyse bir elin parmak sayısını geçmez (dikkatinizi çekerim) full artı full diyorum her çıkan yağmacıdan 2x çekmek full seviye 3 kuzgun vs. gibi. Lakin, diğer server ülkelerinde para birimlerinin daha değerli olduğu ve paket fiyatlarının da ona göre nispeten ucuz olduğunu göz önüne aldığımızda sizce bu bizim gibi 250 liraya en iyi paketi satışa çıkartan bir ülke için ve o ülke serverında ki oyuncular için ne kadar haklı bir rekabet doğuracak ? Bunları sayın yönetim cevaplar ise sevinirim.
    6-) Oyuncular 20 30 kişi olduğu halde savaşlarda ada vurmada bile rakibe diğer oyunculara tıklamada onları seçmede sorun yaşıyor ki yıllardır bu böyle, şimdi 20 30 kişilik savaşlardan sonra belki 100 150 kişilik savaşlardan bahsediyorsunuz. Bunun akabinde ne kadar tasvip etmesemde Auto Target kullanımına teşvik ediyorsunuz. Akabinde daha çok debuff atacağınızı belirtiyorsunuz. Debuff ın bana ne gibi bir eksisi var ki ? Etkinliğin 1 ay olduğunu ele alalım 1 ayda çok rahat 400 500m inci ve diğer para birimlerini vs. kasabilirim. Debuff atıldığını ele alalım 15 gün gemi yatacak neredeyse bütün bufflar süresiz 15 günün bana zararı ne olacak ki yani atılacak olan debuff ın caydırıcılığı nedir ? Bunun istatistikleri sizlerde mevcuttur paylaşın lütfen daha önce debuff atılan ve bot kullanıldığı tespit edilen oyuncuların yüzde kaçı hala bot kullanıyor ve tekrar debuff alıyor ? Ona göre debuff ın caydırıcılığını tartışalım.
    7-) Tekrardan debuff konusu, TR serverda bile neredeyse her gece her etkinlikte sıralamada ilk 10-50 arası genelde botların kastığı hesaplar oluyor ki bunlardan NPC çalmak yada bunların önüne geçmek imkansız, sizin 2 haritaya çıkarttığınız atılan amiralin konum bilgisini adam fizan kadar uzağında ki haritadan bot programı üzerinden zaten görüp auto bir şekilde ışınlanıp kesebiliyor. Bunu serverda 30 40 kişi yapıyor tahammül edilebilir diyelim, ama kalkıp bütün serverları birleştirdiğin zaman bu kadar oyunun bot kullandığını düşün bi ? Hepsine debuff atabilecek misin? O kadar oyuncuyu kaybetmeyi göze alabilecek misin 15 gün 25 gün ? Alabiliyorsa buyurun ilk önce bunun TR serverda test edin. Ondan sonra o kadar oyuncuyu o kadar gemiyi tek bir servera toplamaya kalkın. Hayır anlamıyorum hani nasıl bir düşünce ile o kadar birbirinden farklı karakter ve kafa yapısında ki oyuncuları tek bir çatı altında toplamayı nasıl ya cidden nasıl düşünebiliyorsunuz aklım fikrim almıyor.

Naçizane fikrim, yeni katılacak 5 10 oyuncudan vazgeçilip TR serverını max 1 yahut 2 server ile birleştirmek ve bölgesel olarak payment fiyatlandırmak. Aksi takdirde ben dahil pek çok oyuncunun oyundan gerçi çekileceğini bildirmekte mutluluk duyarım. Çünkü eğer ki oynadığım oyunda emek verdiğim server da bana ve diğer bütün oyuncu arkadaşlara danışılmadan bu kapsamda bir karar alınıyorsa ki bu ben oynayışımı oyuna dair bütün her şeyimi etkiliyor o zaman bu oyunu oynamamda emek vermemde bir haklı tarafım bulunmuyor demektir.

Sevgiler saygılar.

Not: Yukarıda ki ifadelerimde BOT kullanılmasını teşvik yahut önerdiğimi belirtmiyorum. Sadece ifade ediyorum her zaman olduğu gibi bot ve illegal 3. parti yazılımlarına karşı olduğumu belirtmek isterim.

12. 27 serveri bu kadar haritaya sığdırırsınız inanıyorum ben 60 tl ye en ufak paketle yağmacı açayım adam o paraya en büyük paketi alsın neyse ya zaten mesleğe de atıldık boş zamanları geçirecek başka oyun buluruz selametle

13. Sekiro™

Sekiro™ User

Bigpoint hiçbir zaman büyük güncellemelerde oyuncuların düşüncelerini dikkate almadı, neyi planladıysa onu oyuncu kaybetmeyi göze alarak yaptı. Örneğin; güvertelerin kaldırılması, tecrübe puanı sıralamasının birleştirilmesi gibi. Muhtemelen şu anda da gelen tepkilere bakarak alışırlar diye düşünecekler ve yine yapacaklar. Çünkü oyunda oyuncu kalmadı. Zaten TR1 TR2 ve TR3'ü de oyuncular azaldı diye birleştirmişlerdi. Şimdi de aynısını yapıyorlar. Özellikle sıralamanın birleşmesinden sonra sıralama oyuncularının hepsi oyuna küstü ve oyunu bıraktı. Sıralama oyuncularının oyunu bırakması demek alyansların dağılması demek. Tam 1 sene önce bu tarihlerde her haritada en az 3 4er tane bot olurdu, her akşam 150 vs 150 alyans savaşı olurdu. Şu anda en fazla 10 vs 10 köşe vsleri oluyor. Haritaların çoğunluğu boş kendi halime bir haritada kafama göre npc kesebiliyorum kimse gelmiyor batırmıyor vs.

Ayrıca bu oyunda emek diye bir şey mi var? Ben 50. seviye gemimle az önce 30. seviye yani oyuna yeni başlamış ama para yatırmış bir oyuncuya battım. O senin yeteneksizliğin diyemezsiniz çünkü ben oyuna hiç ama hiç para yatıran biri değilim 545 top yerim var 300 tanesinde hala 0.seviye dünyayaran takılı kuzgunum yok, zincirim yok, ıskarmozlarım yeteri kadar yok, kraliyet ve jolly roger nimetim yok vs vs vs. Bu saydığım eksikler oyunda emek vererek elde edilebilen şeyler mi? Pay2win oyunda ne emeğinden bahsediyorsunuz anlamıyorum :)

14. Türk oyuncular ekonomik durumlar göz önüne alınacak olursa bu birleşmeyi kaldıramaz. Diğer yorumlarda bahsedilen gibi en iyi paketler 250 tl civarı rakamlara denk geliyor. O paketler bizim aylık elektrik faturasına denk geliyor. Hatta daha fazlasına. Avrupada bi burger fiyatına denk geliyor. Orda da burda da dar gelirli mantığıyla bakarak orda bi burgerden vazgeçip paket alıyosun. Burda aylık elektrikten vazgeçip mum ışığında artık hayalinde seafight oynarsın (!). :D

15. 7.xxx kişi çıkıyor :D toplam oyuncu tek bir sunucu
    gelecek tarayıcı veya altyapısı neyse baya kendine güveniyor demektir
    gelirse bu şey tr de dolarla maaş alanlar dışında oyuncu kalmaz
    kalırsa da oyunun müptelası olanlar kalır onlarda paket çekip eziyete batmaya dayanamaz 200kişi min kişiden mum yemeye dayanamaz tr de adam kalmaz bi nesil yok olur. botculara bence büyük darbe ya olur herkes oyunda mı olacak yani onu tam anlamadım darkorbit gibi herkesin gemi bot-ta dönebilir bencce bota engel olamazlar birleşmeden bile engel olunamıyor :D oyun kurucularınının umrunda mı sanmam. oyun kurucularının daha fazla para neden kazanmasın mantığı ; bir almanla türk neden aynı çatıda birleştirip gemilerini çarpıştırmayalım hem oyuna heyecan hemde gülleleri dayanmaz tr nin gücü dayanmaz almana malum bizim paramız alamnın parasından 17,5 kat değersiz

sadece almanya 1 ; tr3 tr4 tr5 den fazla oyuncu en iyi çektikleri paketler çerez parası en az 2x çektiklerini düşünürsek
    herhangi bir yeni itemler yeni toplarda tr ciler almanlarla karşılaştığında hele bir de grupsa maskarayı düşünün :D
    izlemek için bir süre oynayacağım tr tr2 tr3 oyuncu sayıları toplam 450 den zaten 350si ful botta at kafadan onları 450-350 100 eder 69aktif a(belki 50 ye de düşebilir bo-tcular gece gündüz demiyor çoğunlukla :D) savaşan o da max paketçi tayfa daha fazla paketçi savaşçı adam sanmam yani tr serveri 50 kişi aktif paketci ve oyunda savaşçı falan fistan böyle oluncada ne fikir sorarlar mı şaşırmadım umursanmıyoruz işin özeti benim düşüncemdir...
    bence bi deniyelim olmassa bırakırız :D

anilcagliyan bunu beğendi.
  16. Beyler fps de severim diyenlere valorantı tavsiye ederim. Pay to wini yok. Arada hile geliyor sadece. :D

17. bence sunucular birleşmesin, sunucuların birleşmesinden daha büyük sorunlar var onlara el atılsın.

anilcagliyan bunu beğendi.
  18. mks705

mks705 User

bir olumlu bir olumsuz seçenek olmalı aksi takdirde konu kilitlenecektir. haberin olsn

19. Serverler birleşmesi için önce istemcinin yapılanması gerek. kendi serverlarımızda oyuna girerken internetlerimiz yavaşlıyor bilgisayarlarımız donuyo. önce istemciye çeki düzen verilmeli daha sonra serverler birleşmeli

20. Bu birleştirme Türk oyuncusunun tamamen kaçmasına neden olacak. NPC keserken bile 10 - 15 kişi bir araya gelince istemci çöküyor. 16 gb bir bilgisayarda seafight oynayamıyorsunuz.