Sunucu Birleşimi Tartışması

Konusu 'Genel Tartışma' forumundadır ve Star tarafından 6 Aralık 2019 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. Star

Star Board Administrator Team Seafight

Selam Korsanlar,

Yıllardır ortada sunucu birleşmesi söylentileri dönmekte ve bu konu ayrıca bize de çok sık sorulmakta. Henüz herhangi bir sunucu birleşimi planı yapmadık fakat, bu konu hakkında ne düşündüğünüzü bilmek istiyoruz. Dikkat : Bir kere daha tekrarlıyoruz. Henüz hiç bir şeye karar vermedik. Örneğin;

• Avrupa 1
      • Global 1 - (14)
      • Global 2 - (166)
      • Global 3 - (281)
      • Global 4 - (504)
      • Global 5 - (631)
      • Global 6 - (1216)
    • Avrupa 2
      • Almanya 1 - (38)
      • Almanya 2 - (148)
      • Almanya 3 - (283)
      • Almanya 4 - (605)
      • Polonya 1 - (58)
      • Polonya 2 - (486)
      • Hollanda - (284)
      • İngiltere- (39)
    • Avrupa 3
      • Türkiye 1 - (65)
      • Türkiye 2 - (149)
      • Türkiye 3 - (181)
      • Rusya 1 - (66)
      • Rusya 2 - (630)
      • İtalya 1 - (42)
      • İtalya 2- (375)
    • Avrupa 4
      • İspanya 1 - (59)
      • İspanya 2 - (282)
      • Fransa 1 - (41)
      • Fransa 2 - (147)
      • Fransa 3 - (370)
      • İskandinavya - (74)
    Amerika tabanlı sunucuları Avrupa tabanlı sunucularla, PvP sunucularınıda PvE sunucularıyla birleştiremediğimiz için, PvE sunucuları ve Amerika sunucularında birleştirme olmayacaktır. Ayrıca PvE sunucusunuda PvP ye ya da PvP yi PvE ye dönüştüremeyiz. Bizlere sunucu birleşiminde hazırladığımız planın nasıl olduğunu ve siz olsanız sunucuları nasıl birleştirirdiniz gibi fikrinizi bu konu altından beyan edebilirsiniz.

Seafight Ekibiniz.

Son düzenlenen: 6 Aralık 2019
    Sadrazam ve *_*ИİL●APO*_* bunu beğendi.
  2. çAğRı

çAğRı User

bırlesme olmamalı. şuankı sunucu yoğunluğu yeterlı. sunucu bırleşimi, birleşme isteği olan serverlerde yapılabilir.

TiryakiHasan ve *_*ИİL●APO*_* bunu beğendi.
  3. GVZTOLGA

GVZTOLGA User

2008 ocak ayından beri bu oyunu oynayan biri olarak kesinlikle onaylamıyorum. oyun bu haliyle zaten çok ağır, bir de sunucu birleşimi olursa içinden çıkılmaz bir hal alır diye düşünüyorum. Fikrimizin ne kadar önemi var bilemem ama bence mantıksız.

TiryakiHasan bunu beğendi.
  4. Önce oyunu düzeltin sonra server birleştirirsiniz.

Bu arada rakiplerimiz sevinmesin size yağmurda su yok su, ada mada hayali kurmayın boşuna.

HP

5. Gangsta53

Gangsta53 User

oyunda 30 gemi yanyana geliyoz oyun tkaılıyo sıkmıyo 150 gemiyi nasıl oynucaz

TiryakiHasan ve •کëwøпτë• bunu beğendi.
  6. Kesinlıkle birleşmesini istemiyoruz birleşmeden once yapılacak duzeltilecek okadar hata varken birleşme serveri baya kasacaktır ve işin ıcınden cıkılmaz hal alabılır oyun donuyor 2020 den sonra ne olacagı belli degil flash player muhabbeti var ben kesinle server birleşimine HAYIR diyorum

7. AKHILON

AKHILON User

oyundaki akıcılık donma kasma bitmeden başka hiçbirşey yapmaya gerek yok zaten yeterince rezil durumda sunucu kasmaları malesef

8. serverlerin birleşmesini duyalı 4 ay oldu duyalı ts lerde discod da inanmadım fakat bunun denilen zaman diliminde anket tarzında form da gördüm ve şok oldum çünkü bir çok kişi kendi gemilerini satıp yukarlarda yazılı serverlerden gemi alıp paket çekmeye başladı ve yılbaşında serverlerin birleşmesinin garanti oldugunu söyledi ve çok yüklu paralar yatırdılar hatta alyans başkanlarıyla konuşup pozisyon aldılar 65 lv olacagı ve adaların bile paylaşıldıgı 2 ay önceden söyleniyor.

9. Sunucu birleşimi güzel olabilir oyun daha farklı pozisyonlara gelebilir lakin öncelik olarak oyun daha sağlılıklı bir hale getirilmeli şuan 80-100 gemi aynı haritaya girdiğinde gemiler ateş etmiyor gecikme oluyor ve nice hatalar bunlar daha düzenli bir hale geldikten sonra yapılmalı bence bu tartışma

10. Sadrazam

Sadrazam User

server birleşmesi mANTIKLI KALABALIK SERVER İÇİN YETERLİ MANTELİTEDE DEĞİL AMA ŞÖYLE DÜŞÜNMEMEK GEREK 65 LWL OLMASI DURUMUNDA zaten yetterli alan olacaktır sağlı sollu gruplar halinde oynanıcaktır

11. Sadrazam

Sadrazam User

globaller için de 6 değilde 2 ye bölünebilir 6 3 ve 3 olarak ?

12. Oyundaki kasma sorunu düzeltildiğinde, akıcı oyun olduğunda; sonuna kadar destekliyorum. Haritada rakip bulamıyoruz. Oyuna yeni heyecan gelmesi açısından bu gerekli. Ama önce oyun sorunlarının giderilmesi gerek.

13. aşırı komik, 50 gemi tek bir haritaya girince oyun kitlenirken server birleşmesinin konuşulması tam anlamıyla fiyasko

14. Serverları birleştirin birleştirmesine de lakin oyun bu haldeyken 20 gemi yan yana gelemezken bu kadar çok gemiyi bir servera koyduğunuz zaman oyun ne hale gelecek düşündünüz mü hiç? Bence önce bunun üstüne odaklanın bu sorunu çözmeden bunu yapmanız çok saçma olur.

Sadrazam bunu beğendi.
  15. kesinlikle avrupa 1 olmasını istiyoruz serverler birleşsin en azından şu global 6 artık birleşsin

Sadrazam bunu beğendi.
  16. Sadrazam

Sadrazam User

birleşme ay sonumu olacak peki STAR ?

17. Star

Dediğimiz gibi kesin bir karar alınmadı henüz. Bunu sadece anket olarak düşünün. Birleştirilmeme ihtimailde var açıklamadanda belli olduğu gibi.

Sadrazam bunu beğendi.
  18. Sadrazam

Sadrazam User

anladım teşekürler peki görüşlerin değerlendirildiği ve ne zaman dönüş yapılacağı ile ilgili birşey varmı ?

19. ksr1907

ksr1907 User

Ruslar gelsin diyenler seri beğensin :D

Selen1453 ve Sadrazam bunu beğendi.
  20. Star

E o kadarıda bize kalsın :D

Sadrazam bunu beğendi.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.