Sohbet Kuralları Hakkında

Konusu 'Resmi Duyurular' forumundadır ve Star tarafından 25 Ağustos 2022 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
  1. Star

Star Board Administrator Team Seafight

Selam Korsanlar,

Yeni topluluk yöneticimiz sayın Lili, sizlere bu konuda bir açıklık getirmemiz adına bizlere bir yazı iletti. Yazı aşağıdaki gibidir ve Lili'nin kendi sözleridir ;

Eğer haberiniz yoksa, kasabaya yeni bir Şerif geldi.
    Ben Kaptan Lili. Hepinize merhaba. Benim hakkımdaki ilginç gerçeklerde biri de şudur ki ; 4 dil konuşabiliyorum ve şu anda 2 dil daha öğreniyorum. Bu arada İngilizce de 4. dilimdi :) Ve yine bu arada en kolayı da İngilizceydi. Bu bir övgü de değil :) Görüyorum ki Küresel, diğer bir deyişle Global sohbette bazı oyuncular, çoğunlukla da sohbet görevlileri İngilizce konuştukları sırada yaptıkların hatadan ötürü dalga konusu olup, zorbalığa maruz kalıyorlar. Ben de sizleri İngilizce konusu hakkında aydınlatmak için buradayım.
    1 - İngilizce Dünyada 3. en fazla konuşulan yerli dildir. Sırasıyla, Standart Çince ve İspanyolca bir ve ikincidir.
    2 - İngilizce, Amerika Birleşik Devletlerinin resmi dili değildir. Bu arada Çin'de, Amerika'dan daha fazla İngilizce konuşabilen insanlar vardır.
    3 - Cul-de-sac kelimesinin çoğul hali, culs-de-sac olarak geçer. Tahmin edin neden? Çünkü bu Fransızca bir kelimedir. Diğer bir çok kelime gibi Fransızca veya Latinceden esinlenmiş, İngilizce kelime hazinesine eklenmiştir.

Şimdi, başka bir insanın İngilizce konuşurken ya da yazarken hata yaptığını düşündüğünüzde, bu muhtemelen başka bir diş konuştukları ya da belki çok daha fazlasını konuştukları için olabilir.
    Hiç düşündünüz mü? Başka bir insanı İngilizceyi hatalı konuştuğu için alay konusu etmekle harcadığınız zamanla, yeni bir dil öğrenebilirsiniz. Hiç yeni bir dil öğrenirken hatalar yaptınız mı?
    Sırf anadiliniz olduğu ve bildiğiniz için, başka insanların sizin dilinizi öğrenmeye çalışırken pratik etmelerine yardımcı olabilecek bir fikriniz oldu mu ya da var mı? Size sorunlarınızla başa çıkmanız için yardın eden, hatta yeni bir dil öğrenen o insanlara :)
    Bu arada yine bir çok dilin yerel konuşanı olup hata yapanları da gördüm ve bu tamamen normal!
    Sonuç olarak, kaç dili konuşabiliyorsunuz?
    Bu bağlamda, Sohbet, Forum ve Discord gibi platformlar için yeni kurallar tanıtacağım.
    İnsanları başka bir dil konuşurken yaptıkları hatalarından dolayı alay konusu edenler başlangıç olarak 3 gün, yapmaya devam ederse 7 gün ve sonunda 30 gün yasaklanacaktır.
    Çekinmeyin, hatalarımı düzeltin. Mutlulukla yapanları banlayacağım :)

Seafight Ekibiniz.