Öneri Pırıltıları Göster Seçeneği

Konusu 'Fikir Havuzu ve Öneriler' forumundadır ve Skogsrå tarafından 5 Temmuz 2020 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
  1. Skogsrå

Skogsrå User

Merhabalar saygı değer Bigpoint ailesi ve korsanlar,

Hepimizin bildiği üzere geçtiğimiz aylarda performans iyileştirmesi adına gülle animasyonlarını kapatma seçeneği gelmişti oyuna. Harika bilgisayara sahip olmayan oyuncular olarak bunun gerçekten faydasını gördük, ve bigpoint ailesine sonsuz teşekkür ederiz.

Malum Seafight'taki bot kullanımından sonraki en büyük sorunlarıdan birisi saniye başına kare (fps) düşmeleri ve dalgalanmalarıdır. Bunun en temel nedenlerinden biri de; haritalarda gerçekten çok fazla pırıltı olması ve ne yazık ki kodlamaları gereği hepsinin animasyonunun olması... Bu animasyonların kapatılmasını talep etmiyorum çünkü aksi takdirde renk sabit kalınca bunları programlara tanıtıp piksel botlar yapmak mümkün.

Oyundaki fps takılmalarını çok ama çok ciddi anlamda azaltacak hatta sıfıra indirecek önerim şudur: Oyunun animasyon ayarlarına, "Pırıtlıları göster" diye bir seçenek getirin. İsteyen oyunlar açsın isteyenler kapatsın. Emin olun ki oyuncuların neredeyse tamamına yakın bir kısmından harika geri dönütler alacaksınız.

Bizler Seafight'a gerek zaman/emek gerekse para harcayan oyuncular olarak bu oyunu azami performansta oynayıp daha çok eğlenmek istiyoruz. Lütfen oyuncuların sesine kulak verin ve oyunu iyileştirme adına bir adım daha atın.

Saygılarımla. :)

2. +1

JönTürk ve Skogsrå bunu beğendi.
  3. MajinBoo

MajinBoo User

+1

4. gerçekten kesinlikle böyle bişey getirilmesi gerekiyor ayriyetten bir bakım yapılması gerekiyor global 6 serverı olarak çok donmalar yaşıyoruz oyunda saygılarımla harika fikir.

5. Gemicik

Gemicik User

Kesinlikle getirilmesi lazım

6. MAV!~ATES

MAV!~ATES User

+1

Skogsrå ve JönTürk bunu beğendi.
  7. eynelis**

eynelis** User

buda bir seçenek tabi de tamamen animasyonlarda kaldırılabilir yani sanki pırıltı toplayan mı var sezon yenilendikçe 1.111 tane pırıltı topluyor sadece gemiler

Skogsrå ve JönTürk bunu beğendi.
  8. JönTürk

JönTürk User

Bence de pırıltı animasyonları yüzünden gemi yürümüyor bildiğin :D

Skogsrå bunu beğendi.
  9. Skogsrå

Skogsrå User

Umarım bu hususta bir çözüme en kısa sürede kavuşuruz.

10. Kesinlikle dikkate alınması gerekilen konu , bu fikri düşünen arkadaşı tebrik ediyorum

Skogsrå bunu beğendi.
  11. DEWIL_TEAM

DEWIL_TEAM User

oyundaki performans kaybının sadece animasyonlar pırıltılar vs oldugunu düşünmüyorum. En üst düzey oyunları rahatca 100 fps üstü aldığım bilgisayarda seafight da fps droplar oluyor sebebi nedir bilemem ama senelerdir böyle.

Skogsrå bunu beğendi.
  12. Hocam bu böyle gider düzelmez oyun motoru ile alakalı. Canavar gibi sistemlerimiz var, diğer oyunları çatır çatır oynuyoruz ama bu oyun karşısında bilgisayarlarımızın bacakları titriyor senelerdir :D
    Bu ufak öneriler yine de en azından oyunda az da olsa takılmaları kasmaları önlüyor işte yine de bir umut... Çok da büyük beklentiler içerisine girmemek gerekiyor.

Skogsrå bunu beğendi.
  13. Skogsrå

Skogsrå User

Elbette sadece pırıltılar değil, oyunda ciddi anlamda bir optimizasyon sorunu mevcut. Kendi bilgisayarımda gözlemlediğim kadarıyla şu kadarını söyleyebilirim; bir haritada bolca pırıltı varsa, bolca npc varsa, ya da npc ele geçirdikten sonra npclerin üzerinde tekrar ele geçirmeye uygun simgesi görünürken, oyunda uzun süre durduğumda ve her harita değiştirdiğimde çok ciddi fps düşüşleri tecrübe ediyorum. Oyuna F5 atmak geçici ve az da olsa bir iyileştirme sağlıyor ama sadece 2 dakikalığına... Ufak takılmalardan bahsetmiyorum bile, bu söylediklerim ekranımın en az 1-2 saniye hareketsiz kalmasına yol açıyor.
    Ama sadece pırıltıları kapatma seçeneği gelse bile gözle görülür bir performans farkı olacağından eminim.