Oyunda Bulunan Eksikler ve Hatalar

Konusu 'Yardım' forumundadır ve TiryakiHasan tarafından 25 May 2018 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
  1. şuan oyunda bulunan eskik ve hataları söylemek istiyorum

1-gemi özelleştirme bölümünde sağ tarafta bulunan değerler zırt pırt bozuluyor asağı çeker çekmez yukarı çıkıyor isabet hasar kritik vs vs değerleri okuyamıyorum
    2-favoriler penceresinde bulunan favoriyi kaldır anlamına gelen yıldız işaretinin tam ortada olması sinir bozucu sürekli yanlışlıkla tasarımlarımı kaldırıyorum
    3-favoriler penceresi istediğimiz boyuta 4 taraftan küçültmek istiyorum
    4- Etkinlik penceresinin boyutu abartılı büyük, küçültülmesi gerek oyun ekranının tamamını kapatması güzel değil
    5-görev vericilerden görevi aldıktan sonra altta acıklama bölümünde görevin nasıl yapılması gerektigi yazmalı başka oyunlarda görevin nasıl yapıldıgı yazarken bu oyunda saçma makaleler eklenmiş sürekli foruma girip araştırma yapmaktan veya konu acmaktan bıktım benim gibi bir sürü oyuncuda bu şekilde foruma baslık acıyor bu ner de su ner de diye hem bunu önlemiş olursunuz.
    6- gülle menüsü zıpkın menüsü vs vs oyunda actıgımda istemedigim bir yeri kapladıgı icin mause ile tutup baska bir yere bırakıyorum güllemi sectikten sonra tekrar actıgımda standart aynı yerde acılıyor bununda degisitirilmesi gerek bu menüler cesitlilik arttıkca cok alan kaplamaya basladı
    7- gerek etkinlik gerek gülle gerek görev menüsü ayarlar bölümü gemi özellestirme bu menülerin tamamının kücültülmesi gerek
    8- gemi genel görünümü profil bölümünde gemimin hızı şeref salonu sıralaması gözükmesi gerek
    9- Petlere artık 4 taş konulması lazım
    10- pet eğitimcileri 3 tane ama en fazla 2 tane ekleyebiliyoruz kac tane ise o kadar yer olmalı aynı zamanda milletler topluğu da 1 tane koyulması da mantıksız. koyamadıkları mızın boş yere süreleri geçiyor emeğe yazık,
    11- görevlerde hala tercüme hatası var '''100000 milyon adlı npc ye özgürlük hasar ver gibi''
    12- yetenek değiştirmede artık 100 kristalin kaldırılmasını istiyorum gına geldi bu olaydan

inşallah vaktim oldukça daha fazla sorunu yazacağım

2. miçoların 30 günlük sınırı kaldırılsın sınırsız alabilelim

3. sagitta03

sagitta03 User

Bana kalirsa kara birsada guya iyilik icin yapilan kiyamet balyozu topu takasi da 30 a 25 degil daha azla toplam 25 e tamamlanabilirdi..Cok sacma herkesin 30 alev firtinasi yok.. yapsinlar onu 4 e 3 anlarim,derim ki bak adam gibi bisi koymuslar,simdi millet bakiyor ancak sinir oluyor yine alamiyor diye..Her kas yapmada da goz cikartilmaz ki arkadas,hep ayni bir ise yaramiyor yapilanlar..

TiryakiHasan bunu beğendi.
  4. Menetli

Menetli Guest

Selam @TiryakiHasan ,

Bu bildirimleriniz raporlarımıza eklenecektir.

Saygılarımla.

ALİBEYKÖYLÜ_MUSA_C* bunu beğendi.
  5. 17 tane level 2 10 tane levelsiz alev var alamyorum ya :D

ayrıca hata olarak söyleycek olurask dp vp göstergelerni oyun ekranında yer tutmaması için kaydırkaçların üzerine yerleştiriyorum ki bunlar ilk çıktığından beridir ayni yere koyuyorum son aylarda her battığımda ekranın tam ortasına geri geliyor

6. 1-özgürlük ve benzeri etkinliklerde cıkan gemilerin nereye attıgığını görsel olarakta sabit göstermeli
    npcleri attığı vakit aynı saniyede herhangi bir gemi kestigimizde göstermemektedir ve cıkan uyarı cok kısa sürmektedir.
    bu durumdan dolayı chatte karışıklık ve kargaşa oluşmaktadır. oyunda bulunan kesilmeyen gemiler diye ufak bir pencere olmalı
    2-Yağmacının ödülündeki iceriklerin ne şekilde alındığı mutlaka yazmalıdır.çünkü bu paketi satın aldığımızda acılan yağmacı karaborsasında
    ki ürünleri alabilecek yeterli kaynak olmadıgını düşünen onlarca oyuncu bu sebeble bu paketleri satın almıyor /almayacagızda
    ayrıca bu alınan ürünlerin istenilen inci taç veya top mitkarı makul seviyelere düsürülmelidir.
    çeşitliklik arttırılmalı alınması gereken mitkarı oyuncular akrar vermeli
    örnek
    25 adet seviye 1 kıyamet icin 30 adet seviye bir alev ver diyor
    ama bende 30 degil 25 tane alev var bu miktarı ben belirlemem lazım
    örnek
    elimde seviye bir alevtopu yok seviye 2 var o vakit oyunda seviye 1-2-3-4 icin takas olmalı
    3- Oyunda cok fazla gülle cesidi oldu.gereksiz güllelerin kaldırılmasını istiyorum
    her etkinlikte farklı güllerin kullandırılması ne bize ne size yararı var
    zincirli cephane
    taş cephane
    misket cephane
    yangın cephane
    güçlendirilmiş patlayan
    futbol cephanesi
    kar cephanesi
    buz cephanesi
    şarapnel cephanesi
    fosfor cephanesi
    güclendirilmiş şarapnel
    vudu cephanesi
    kafatası cephanesi
    -KALMASI GEREKEN GÜLLELER-
    patlayan cephane
    ahtapot cehpane
    havai fişek
    buz yanığı
    ruh yiyici
    vudu kıyamet cephanesi
    kalp kırıcı
    kabuk kırıcı
    bal kabagı
    aer, ıgnıs, aqua ,terra

4- hala ara sıra severın takılmasında sebep olsa gerek gülel degistirdigimizde oyuncu ve npclere sıkmıyor takılı kalıyor vuruş göstergesi iptal edip yeniden ateş etmek zorunda kalıyorum
    5- ogoun tılsımı ile birlikte triton kuşatması ve agwe tılsımı bir şekilde upgrade edilmeli ve sistemden kademeli olarak kaldırlmalı
    25bin dp ve vp hiç bir işe yaramamaktadır
    6- Eski önemini yitirmiş topların hepsi oyundan kaldırılmalı
    a-)4-6-8-10-12-15-25-27.5 kiloluk toplar kaldırılmalı
    b-)30 kiloluk toplarıda vudu topuyla upgrade edilmeli
    c-)alev topu ile amiral topu birleştirilmeli
    7- eski zıpkınlar kaldırılmalı sadece 1 tane altın ile alınan zıpkın kalmalı
    8- alıtn ile alına eski gemiler kaldırılmalı sadece 1 tane oyuna başlayanlara direke lit gemi verilmeli
    9- şarapnel yağmuru kaldırılmalı karaborsada buff olarak alınmalı
    10- korsanlarda silah ustası kaldırılmalı gemi tayfalarına önem verilmeli
    mesela gemimizde bulunan top sayısı kadar başlarına tecrübeli topcular yerleştirilmeli topun isabet oranı %75 ise her topun önünde bir
    slot olmalı ve oraya topcu kadrosu yerleştirilmeli isabet oranını,top hasarını, ve kritik vuruşu arttırmalı
    11- VMC sistemleri gemileri yavaşlatılmalı cok hızlılar oyuncuların aldığı maksimum hıza denk değiller HRMS sistem gemilerininde vurusları düşürülmeli biri 50 bin vuruyor diger 64 bin vuruyor böyle bir şey olmaz celik zırhı kapattım diye batıyorum. petimde savunma taşı var kalelerde savunma var sadece celik zırhımı kapattıgım icin bu kadar darbe yiyorsam yıllardır gemimi kastım para harcadım emegime yazık 64 bin vuruyor diger 50bin bu hrms ler düzeltilmeli
    12- 21. harita ve sonrasında etkinlik gemileride otomatik olarak %kacınma sansı eklenmis buda kaldırılmalı bu bir hata olarak görüyorum
    kaplumbaga terbiyecisine aynı top sayımla 21. haritada 100bin vurdum 20. haritaya geri indigimde aynıe tkinlik gemsiine 170bin vurdum
    13- server bakımlarında (maintenance) süreler uzun oluyor veya sıklıkla bu zamanlarda bizim süreli oalrak aldıgımız ürünlerin dondurulmasını istiyorum
    14- son olarak eklemek istedigim bir sıkıntı daha var ne zamandır yazacaktım. bazen tamir e bastıgım halde tamir olamıyorum takılıyor iptal edip tekrar tamir butonuna basıyorum

Son düzenlenen: 25 May 2018
    TR-2_vatansağolsun23 bunu beğendi.
  7. 1-özgürlük gizlisi iyidi eskiden artık ona bile 30 kişi gidiyor
    3-yazdığın güllerin arasında kalkmasını istediğin güllede benim favori güllerim var.
    Sende yok veya temin edemiyorsan veya görmek istemiyorsan favori kısmına koymazsın.
    5
    6-c maddesi aşırı saçma alev paralı bir top veya sıralama ama amiral sıradan
    9-şarapnel yağmuru buff olucaksa cilalı nplcak puff mu olcak oyunda etk veya aslan yürekli kasmadığın belli
    10-isabet şuam güçlü güçsüz gemi farkını ayır tettiriyor eğer arttırılırsa şarapnel ve cilalı bir halta yaramaz.
    11-en hızlı gemiden yarı hıza sahip 800 lü hızlı gemi her türlü yetişir veya 750 orası 1-1 değil
    12-gemi ödülleri ve isimleri aynı mı iyi bak
    Diğer kalanlara katılıyorum

Son düzenlenen: 26 May 2018
  8. nightwish66 allah askına sen cevap verme olurmu sende bir sorun oldugunu düşünüyorum.
    ben 12 ye ne yazmısım sen cevap olarak ne yazmıssın ? ben diyorumki bir hata var sen diyorsunki zurna ''gemi ödülleri ve isimleri aynı iyi bak'' nedemek yahu?
    6c nin nesi sacma daha öncede amiral topunu yapmak icin türlü türlü zincir top kristal ile birlestirdik ya ayrıca bir zamanlar amiral topuda paralıydı simdi alev topunu etkinliklerde karaborsada yagmacıda temin edebiliyoruz?
    özgürlük attı yazısı hızlı kayboluyor ve rapor kapasitesi az 4 satır üst üstte gelmiyor neyini anlamıyorsun yazdıklarımın
    sacma sapan güleller var oyunun hızına yetişmeyen altınlı güllerler var boş ve gereksiz bu gülleler ayrıca bu kadar cesit elit gülleye gerek yok olması gereken güllerin daha fazla avantjı var biz oyuncular icin avantaj rahatlık önemli oyunu oyun gibi oynamak istiyorum profesörlük egitimi almıyoruz burda cok fazla gereksiz ve boş ürünler mevcut
    ''Sende yok veya temin edemiyorsan veya görmek istemiyorsan favori kısmına koymazsın.'' sunu bile ne icin ayzdıgını anlamadım o yüzden yazma arkadasım. moderatör gelir raporunu alır gider

9. Yav git gözlüğünü tak daha 21 altı ve üstündeki etkinlik gemilerin isminin aynı olmadığını görememişsin
    Benim yazmamı istemiyorsan da kendine ait bir forum aç orda takıl burda değil.
    Bu arada gözlüğünü takarak oku güllere altınlılara birşey dememişim.

10. 1- çok nadir de olsa battığım zaman yeniden doğduğumda 200bin full vp ile oyuna başlıyorum
    rakip oyuncularda da bu sorunlar karşılaştım
    2- savaş esnasında batmamak için agwe ve triton kuşatması bastığımda bunu saymıyor yeniden doğduğumda 60bin dp 25 bin vp ile başlıyorum
    sonrada işliyor
    3- sadece ve sadece güvenli limanda iken gemim tıkladığım yerin tam tersine gitmektedir. bazende hiç gitmemektedir kendi kendine durduğu da oluyor
    4- favoriler penceresinden tasarım değiştirdiğim de veya topları değiştirdiğim de kısayol olarak atadığım tamir tuşu çalışırken saldırı tuşu çalışmamaktadır
    oyun ekranına tıklamadan saldırı yapamıyorum ama aynı zamanda diğer kısayollar da çalışmıyor sadece tamir etkin
    5- sık sık görev izleyicide aktif bir göreviniz yok yazarak görevlerim kaybolmaktadır.ayarların yanındaki görev e tıklamadan da geri gelmemektedir.
    6- otomatik verilen hazır görevler ara sıra kaybolmaktadır. mesela özgürlük görevi yada sınav görevi çıkış almadan düzelmiyor yada limandan görev alıp bitirmeden gelmiyor
    7- %10 hazine sandığı taşı etkinlik sandıklarında ve aslan başlı sandıklarda işe yaramaması taşı değersiz kılıyor.
    8- yeteneklerde legbanın şansı hazine sandıklarından inci çıkmadığı için geçersiz boş bir yetenek, düzeltilmesi gerek

1- son güncellemeden sonra görev izleyiciyi her oyuna girdiğimde yeniden acmak zorunda kalıyorum yaklaşık bir hafatadır böyle
    2- zıpkın ile canavar keserken sürekli imleçlerin tur atması nedeniyle atışı iptal etme sorunu yaşıyorum
    3- seafight istemci indirdim forum sayfası veya fazladan actıgım sayfaları kapatamıyorum. birde forum sayfasından belli bir süre sonra otomatik cıkış alıyor. giriş yapmalısınız diyor

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 1 Haziran 2018
    KILICREİS bunu beğendi.