Oyunculardan yapılan yetkililer Sorunu

Konusu 'Genel Geri Bildirim' forumundadır ve ~∫~iρєк~∫~(güłrєηgi) tarafından 17 Mart 2020 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. Daha önce beni rahatsız eden bir dönem uygulanan falanca üyeye 9 lira eski çok alılveriş yapıyor diye falanca üyeye 11 lira diye bir uygulama vardı neyseki tepkilerimiz sonucu kaldırıldı o zamanda uzun bir mesaj yazmıştım. Yıllar sonra sesfight yönetimi dediğim noktaya geldi.

Şimdide yeni bir fikir atıyorum.
    Aktif oyunculardan özellikle de bulundupu serverde aktif olarak oynayan oyuncular yerine yönetim tamamen proffosyonel kişilerden seçilsin.

Oyunculardan yapılan yetkililerin, ne kadar özen gösterseler de tam anlamıyla tarafsız olduklarına ve her işlemlerinde %100 doğru olduklarını söylemek mümlün değil. Kişisel düşümce farklılıklarını en az indirmek için gerek chat banlarında gerekse üye banlarında kurallar açık net konulmalı ve cezaların süreleri de ona göre net biçimde belirtilmelidir. Forumda böyle bir konu olması güzel olabilir :)

insanlar daha dikkatli davenaırlar

Kımseyi suçladığımdan degıl ama yetkili hiç kimse herhangi bir filoda üye olarak oynamamalıdır, kimse ile de iletişimi olmamalıdır diğer yetkili insanlar dışında sonucta onların filo arkadaşları bu durumu istismar etmeye çalışabilirler. Yani bu ihtimaller yok değil..

Hele bir dönem de bazı adminlerin aynı zamanda alyans işleri ile ilgilenmeleri ve bunu göstere göstere yapmaları hos değildi. Haksıx işlem Yapmamıs olsa dahi, ki yapıldı demiyorum, mesela ben rakip alyansın oyuncusu olayım karşı alyansın başkanı oyunda admin ya da yıllarxa görev almış.. Benim içime sinmez şahsen. Savaşlarda bazen oyubcular gerilebiliyor. Ve mesela hem üye hem yetkili olan bir üyeye denk gelirse normalde üyelerin şikayetle bekledikleri şeyler direkt ona yaptırım olarak uygulanacak. Bu doğru olmaz.

Şuan o kişi yetkili olmadığı için bir sey demeyeceğim ama kotu bir şey yapmalasae dahi şık durmuyor, çirkin ve istismara açık bir durum bu yüzden bazı önerilerim var. Tüm arkadaşlar ile bu öneriler üzerine tartışmal isterim.

-Admin ve modlar asla yetkili oldukları yerin serverinde oyun oynamamalılar. Hatta bence tamamen profosyonel bir ekip olmalı..

Cm ler içinse elbette oyunculardan seçilmeli ama mesela burada görev yapacak Cm baska serverin oyuncusu olmalı aynı şekilde mesela global Avrupa 1 Cm’si mesela baska bir serverden seçilmeli..

böyle şeylerin oyunun daha fazla şeffaflaşması için gerekli olduğunu düşünüyorum.

Dünyada artık ‘’ben dedim oldu’’
    ya da kumse zorla uye yaomadı tarzı şeylerin geçerlilipinin olmadığını düşünüyorum. Yanda oyuna üye olurken şunu kabul ettiniz falan. Evet karşılıklı kabul var ve kimse zorlamıyor ama bu oyunun şeffaflaşma gereksinimini ortandan kaldırmaz.

nihayetinde bu bir oyun severek oynuyoruz para harcıyoruz. Tarafsızlık ve adalet çok önemli.. Bu konular üzerine derin derin düşünülmelidir

Mesela herhangi bir X filosu, hiçbir filonun üyeleri sıralı yetkili olmamalıdır.
    Hak etse dahi, çünkü şık olmaz. Yine mesela. X filosunun üyesi ilen yetkili olan birisi arkadaşının şikayey konusunu incelememelidir.

Yazılan itham değil, sadece öneri içermektedir. Konuyu bu şekilde okur anlarsanız çok sevinirim. Alsi takdir de geeçekten üzülürüm

Biraz derin düşünmek istedim. Nihayetinde hepimiz insanlık kardeşiyiz ve bu oyunu severek oynuyoruz.

Bazı banlar ıcıme sınmıyor. Bazı bot kullanan üyelerin bansız olması gibi..

Yani alanen insanların ailesine her tüelü iprenç hakaretleri yapan bazı gemileri şikayet etmeme rağmen takip ettim sadece chat banı alırken.. Sırf kucuk ima tarzı konusmalar yaptı diye 3-7-30 gın ban alan gemiler biliyorum.

Kimse kımsenin kabusu olmamalıdır.
    Kural elbette olacak, ama uygulanışta en az kural kadar önemlidir.

Yani dikkat çekmek için diyorum yoksa böyle bir şey yapılıyor yapılmıyor noktasında değilim. Yani sonuçta yönetim paneli bize kapalı.. Biz sadece iyi dilekte bulunabiliriz.

Eski dönemlere göre gerek support, gerek adalet noktası seafight yetkilileri gerçekten daha iyi noktalar.. Hem hız hem şeffaflık ama asla yeterli görmüyorum. Çok daha iyi, şeffaf olabilir

Yeter ki biraz daha özen gösterilsin.

Siz ne düşümüyorsunuz arkadaşlar fikirlerinizi alalım?
    Oyunculardan veya aktif oyunculardan yetkililer yapılması sizi rahatsız eder mi etmez mi?

2. Selam,

Buraya yorum yapmanız sizin en doğal hakkınız. Yazınızı okudum. Bazı yazdığınız şeyler düşünmeden yazdığınızı düşünüyorum. Çünkü anlamsız ve çelişiyor. '' Şimdide yeni bir fikir atıyorum.
    Aktif oyunculardan özellikle de bulunduğu sunucuda aktif olarak oynayan oyuncular yerine yönetim tamamen profesyonel kişilerden seçilsin.''
    Bu cümle şahsınıza aittir. Yani seafight oynamayan birisi gelsin, öyle mi? Profesyonellik anlayışınız benim profesyonel anlayışımın çok dışında maalesef. ve yine bu cümle şahsınıza aittir. ''Kimseyi suçladığımdan değil ama yetkili hiç kimse herhangi bir filoda üye olarak oynamamalıdır, kimse ile de iletişimi olmamalıdır diğer yetkili insanlar dışında sonuçta onların filo arkadaşları bu durumu istismar etmeye çalışabilirler. Yani bu ihtimaller yok değil..'' 2020'nin Seafight'ında alyans olmadan ,filo olmadan insan nasıl oynar? Bir defa muhabbet olmadan oynayabilecek kaç kişi var? Ben yeni değil 14 yıldır bu oyunun içerisindeyim. Sizi temin ederim ki benim şuanda takım arkadaşlarımın içerisinde böyle bir kişi yok. Siz kurmuşsunuz kendi kendinize. Yok ben öyle konu açtım diyorsanız da , olan o kıymetli zamanınıza olmuş. '' -Admin ve modlar asla yetkili oldukları yerin sunucusunda oyun oynamalılar. Hatta bence profesyonel bir ekip olmalı.. cümlesi şahsınıza aittir. Nereden biliyorsunuz bizlerin aynı sunucularda görev yapıp ve oynadığımızı? Sizin aklınıza gelen takım liderimizin aklına geliyor zaten. O takıma adam alırken ayarlıyor. @Bigpatron. Yine size ait bir cümledir....Cm ler içinse elbette oyunculardan seçilmeli ama mesela burada görev yapacak Cm baska serverin oyuncusu olmalı aynı şekilde mesela global Avrupa 1 Cm’si mesela baska bir serverden seçilmeli.. Bunu düşünmekte geç kalmışsınız çünkü zaten sistem bu şekilde. BURAYI inceleyiniz. Filolar ortadan kalksın diyen de sizdiniz. Her cümle başında itham da bulunmuyorum desenizde, Ben takım arkadaşlarımın üzerine açılan bu konuyu yetkim dahilinde kilitliyorum.

Konu amaçsız olduğu için kilitlenmiştir.

Saygılar.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.