Destek Microsoft Edge ve Mozilla Firefox'ta Flash Player Kurulumu

Konusu 'Genel SSS' forumundadır ve Artemis tarafından 1 Ağustos 2019 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. Artemis

Artemis Community Team Team Seafight

Merhaba Arkadaşlar,

Google, 30 Temmuz 2019’da çıkardığı 76. Chrome sürümüyle Flash Player’ın varsayılan olarak kapalı kalacağını duyurdu. Oyunu daha rahat oynayabilmeniz için sizlere Edge ve Firefox için mini bir rehber hazırladık.

Edge ile Flash Player Kurulumu için buraya tıklayın.
    Firefox ile Flash Player Kurulumu için buraya tıklayın.​

Son düzenlenen: 2 Ağustos 2019
  2. Artemis

Microsoft Edge'de Flash Player Kurulumu

1. Adım:
    Microsoft Edge'in sağ üst tarafındaki 3 nokta simgesine tıklayarak tarayıcı ayarını açın.

2. Adım:
    “Ayarlar”ı seçin, menüde bulmak için biraz aşağı kaydırmanız gerekebilir.

3. Adım:
    “Gelişmiş ayarları görüntüle” seçeneğini seçin ve “Adobe Flash Player'ı Kullan” seçeneğini “açık” olarak ayarlayın.

4. Adım:
    Seafight oyununa giriş yapın ve oyunun yüklendiği yerde görüntülenecek puzzle parçasına tıklayın:

5. Adım:
    Flash oynatıcının yüklenmesine izin verin. Ne yazık ki, Microsoft Edge'i kullanırken her girişten sonra Flash'a izin vermeniz gerekecektir.

6. Adım:
    Seafight oyununun tadını çıkarın.

3. Artemis

Mozilla Firefox'ta Flash Player Kurulumu

1. Adım:
    Tarayıcı ayarlarına ulaşmak için sağ üst taraftaki 3 çubuk simgesine tıklayın.

2. Adım:
    Eklentilerine genel bakışı açmak için menüden Eklentiler’i seçin. Alternatif olarak, adres çubuğuna “about:addons” (tırnak işaretleri olmadan) girerek veya Ctrl+Shift+A kısayolunu kullanarak ulaşabilirsiniz.

3. Adım:
    Yüklü eklentiler içinde “Shockwave Flash”ı arayın. Çok sayıda eklentiniz varsa bulmak için biraz aşağı kaydırmanız gerekebilir.
    Eklentiyi bulamazsanız, henüz yüklenmemiş olması muhtemeldir. 4. Adıma geçmeden önce eklentiyi yüklemeniz gerekir. Buradan indirebilirsiniz: https://get.adobe.com/flashplayer/.

4. Adım:
    “Shockwave Flash “eklentisinin 3 nokta simgesine tıklayın
    ve onay işaretinin tehlikeli ve müdahaleci Flash içeriğini engellemek için ayarlanıp ayarlanmadığını kontrol etmek için seçenekleri açın. Kutu işaretli değilse, güvenliğiniz açısından işaretlemenizi öneririz.

5. Adım:
    Eklentinin 3 nokta simgesine tekrar tıklayın ve “Etkinleştir” i seçin.
    Tabii ki, “Her Zaman Etkinleştir”i de seçebilirsiniz, ancak bu önerilmez. Ayrıca, Firefox tarayıcısı Flash'ın bir web sitesinde kullanılmasına izin verilip verilmediği kararını kaydeder.

6. Adım:
    Seafight web sitesini açın ve adres çubuğunun sol tarafındaki tuğla simgesine tıklayarak web sitesinin eklenti ayarlarına ulaşın.

7. Adım:
    Artık Flash Player'ın yalnızca bu oturum için izin verilip verilmeyeceğine veya tekrar sorulmadan Seafight için izin vermek isteyip istemediğinize karar verebilirsiniz (ikincisini tercih ediyorsanız kutuyu işaretlemeyi unutmayın).

8. Adım:
    Seafight oyununun tadını çıkarın.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.