Merhamet Vuruşu!

Konusu 'Etkinlik SSS' forumundadır ve Bigpatron tarafından 14 May 2014 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
 1. Bigpatron

  Bigpatron Team Leader Team Seafight

  Merhamet Vuruşu.

  Merhamet Vuruşu - 15 - 29 Mayıs 2014

  Merhamet Vuruşu'nda neler var:

  • İşbirliği ve Rekabet
  • Üç yeni gemi tasarımı
  • İki yeni pet
  • Yeni Kabuk Şoklayıcı Cephane!
  [​IMG]

  Sorular ve Cevaplar
  Etkinliğin başlangıç ve bitiş tarihleri nedir?
  Etkinlik 15 Mayıs günü öğlen 12'de (yerel sunucu saatiyle) başlayacak ve 29 Mayıs günü öğlen 12'de (yerel sunucu saatiyle) sona erecektir. Karaborsa, 31 Mayıs öğlen 12'ye (yerel sunucu saatiyle) kadar açık kalacaktır.

  Deniz Haritasında hangi etkinlik NPC'leriyle karşılaşabiliriz?

  Merhamet Vuruşu etkinliği boyunca, Seafight denizlerinin tüm OxO hartalarında iki yeni NPC bulacaksınız: Kaplumbağa Terbiyecisi ve gıcık Kazmadiş! Kaplumbağa Terbiyecisini elit cephane ile vurmanız gerekirken, Kazmadişi altın cephane ile vurabilirsiniz.

  Etkinlik NPC'lerinden ne ödüller alabiliriz?

  Kaplumbağa Terbiyecisinden, Deneyim Puanı, İnci ve Işık Yayan Ruh kazanabilirsiniz. Kazmadişten, Deneyim Puanı, Lanetli Ruh ve bir ihtimalle Kabuk Şoklayıcı Cephane alabilirsiniz. Her iki NPC'nin de vereceği ödüllerin miktarı, verdiğiniz hasara göre farklılık gösterir.

  Kabuk Şoklayıcı Cephane ne işe yarar?

  Kabuk Şoklayıcı Cephane, etkinlik NPC'lerinin yanı sıra Cassiopeia'ya da çok daha fazla hasar verir. Ayrıca bu cephane Ada Kulelerine de çok daha fazla hasar verir. Üstelik, etkinlik sona erdikten sonra da bu cephaneyi kullandığınızda fazladan hasar devam edecek!

  Deniz Haritasında başka neler olacak?

  Merhamet Vuruşu etkinliği sırasında, devasa Kaplumbağa Cassiopeia olacak! Cassiopeia'yı vurup verebildiğiniz kadar hasar verebilmek için, sunucunuzdaki diğer oyuncularla birlikte çalışmanız gerekecek. Her ne kadar Cassiopeia'yı öldüremeseniz de, ne kadar fazla hasar verirseniz o kadar kazançlı çıkacaksınız! Cassiopeia ilk 300 sıralamasına giren oyunculara günlük hediye listesinde belirtilen ödüller haricinde başka ödül vermeyecektir. Ayrıca Cassiopeia ona karşı verilen darbeleri %50 indirme defans özelliğine sahiptir. Bu bütün cephane türleri ve bütün oyuncular için geçerlidir.

  Sunucu çapındaki tüm oyuncular olarak göreviniz, bir önceki gün verilenden daha fazla hasar vermek (“gün”, yerel sunucu saatiyle öğlen 12'de başlar ve yine öğlen 12'de biter). İlk gün için, hedef olarak 3.000.000.000 Darbe Puanını belirledik. Sunucunuz bu miktara ulaşabilirse, sunucunuzdaki tüm oyuncularla beraber öğlen 12'den ertesi gün öğlen 12'ye kadar Cassiopeia’nın Kudreti kazanacaksınız. Günlük hedefinize ulaşamazsanız, Cassiopeia’nın Kudreti buff'ını alamazsınız ve hedef puana ulaşmanız için ertesi günü beklemeniz gerekir. Her günün hedefi, bir önceki günün performansına göre belirlenir ancak bu hedef asla 3.000.000.000 Darbe Puanının altına inmez!

  5/3, 8/2, 11/2 ve 16/1 haritalarında toplamda 4 Cassiopeia bulunacak. Günlük hedefe ulaşma konusunda Cassiopeia’nın hepsine verilen hasar toplanacak, bu nedenle hangisine hasar verdiğinizin önemi olmayacak.

  Sunucunuzda günlük hedef aşılabilirse, sonraki 24 saat boyunca (öğlen 12'den öğlen 12'ye kadar) ekranın sol üst köşesinde bir Simge göreceksiniz.

  Cassiopeia’nun Kudretinin ne gibi faydaları olacak?

  Sunucunuzda günlük hedefe ulaşılırsa, Cassiopeia’nın Kudretini kazanacaksınız. Sunucunuzda Cassiopeia’nın Kudreti etkinken, iki kat daha fazla Kaplumbağa Terbiyecisi ve yarı yarıya daha az gıcık Kazmadiş belirecek! Ayrıca, Ejderha Yumurtası Kuluçka Yuvaları (hakkında daha fazla bilgi için okumaya devam edin) daha az darbe puanına sahip olacak ve yok etmeniz kolaylaşacak.

  Neden Cassiopeia'yı vurmaya uğraşayım?

  Cassiopeia’nın Kudretini kazanmak için sunucunuzdaki diğer Korsanlarla işbirliği yapsanız da, Cassiopeia'ya verilen hasar konusunda bir günlük sıralama olacak ve şu ödüller dağıtılacak:

  • 1. sıra: 2 Libra Bonus Haritası ve 10.000.000 Elit Puanı
  • 2. – 5. sıra: Aquarius Bonus Haritası ve 5.000.000 Elit Puanı
  • 6. – 10. sıra: Taurus Bonus Haritası ve 500.000 Elit Puanı
  • 11. – 100. sıra: 5.000 Kabuk Şoklayıcı Cephane, 250.000 Elit Puanı, 250.000 Deneyim Puanı, 200 Barut ve 200 Şarapnel Yağmuru
  • 101. – 200. sıra: 10.000 Kabuk Şoklayıcı Cephane, 50.000 Elit Puanı, 50.000 Deneyim Puanı, 100 Barut ve 100 Şarapnel Yağmuru
  • 201. – 300. sıra: 15.000 Kabuk Şoklayıcı Cephane, 5.000 Elit Puanı, 5.000 Deneyim Puanı ve 50 Barut ve 200 Şarapnel Yağmuru
  Ana Etkinlik Sıralamasından ne ödüller alabiliriz?
  Kaplumbağa Terbiyecisi veya Kazmadişe son atışı yaparak, bir Kuluçka Yuvasını yok ederek veya tekrarlı Görevi tamamlayarak puan toplayabilirsiniz. Etkinliğin sonunda, her sunucunun en iyi oyuncusu bir Libra Bonus Haritası ve güçlü Mancınık tasarımını alır (bilgi için okumaya devam edin). Her sunucuda sonraki 4 oyuncu bir Aquarius Haritası ve her sunucuda sıralamada ilk 100'e girenler arasından rastgele seçilen 5 oyuncu da bir Taurus Bonus Haritası kazanır.

  Etkinlik süresince başka neler olacak?

  Etkinlik süresince tamamlamanız gerekecek 6 özel görev olacak, her tamamladığınız görevden ödül kazanacaksınız. Görev vericiyi farklı haritalarda bulabileceksiniz. Son görev harici kalan diğer görevleri sadece bir kere yapabilirsiniz. Son görevi ise saatte bir kere olmak üzere tekrarlayabilirsiniz.

  Etkinlik Define Sandıklarında neler var?

  Etkinlik Define Sandığında, Kabuk Şoklayıcı Cephane, Asklepios Yeteneği ve Kristaller gibi çeşitli öğeler var. Bir Etkinlik Sandığını açtığınızda, bir Işık Yayan Ruh da alacaksınız.

  Kuluçka Yuvalarında neler var?

  Etkinlik boyunca ayrıca mızraklarla vurmanız gereken Ejderha Kaplumbağa Kuluçka Yuvalarına rastlayacaksınız. Son atışı yaparak, bu Yuvalardan Kabuk Şoklayıcı Cephane, Kristal ve Elit Toplar alabilirsiniz.
  Kuluçka yuvaları işaretleme mekanizmasına sahiptir. Kısaca bunun anlamı; ilk siz vurmaya başlarsanız size işaretlenecektir, herhangi bir şekilde son vuruşu bir başkası yapsa dahi verillen ödül size gelecektir.

  Eğer başladığınız kuluçka yuvasını bitirmeden ayrılırsanız kısa bir süreliğine ( birkaç dakika) halen sizde işaretli kalacaktır. Eğer bir kuluçka yuvası işaretlenmiş ise ismi kırmızı renkte görünecektir bu sayede onu batırmanızın size bir ödül vermeyeceğini anlayacaksınız. Ayrıca bir kuluçka yuvası işaretledikten sonra herhangi başka birşeye vurursanız işaretlemeniz kuluçka yuvasından otomatik olarak kalkacaktır


  Topladığım Ruhlarla ne yapabilirim?

  Lanetli ve Işık Yayan Ruhları, Karaborsa'dan öğeler satın almak için kullanabilirsiniz! Bu öğeler arasında, yeni Gemi Modelleri ve yeni Petler de bulunur. Bunlar, 24 Mayıs günü yerel sunucu saatiyle öğlen 12'de oyuna eklenecektir. Etkinlik boyunca Karaborsa'da Yılan Anahtar ve Kabuk Şoklayıcı Cephane de bulunacak. Ayrıca Cilalı Tüfek Ağzı ve Barikatlı Üst Güverte gibi etki edecek öğeler de bulunacak.

  Yeni gemi tasarımlarının istatistikleri ne şekilde olacak?

  Hangi Elit seviyesine sahip olursanız olun, Scorpio tasarımının %10 bonus hasarı, 35.000 Bonus Darbe Puanı ve 20.000 Bonus Vudu Puanı olacak.

  Güçlü Ballista gemisinin istatistikleri şu şekilde olacak:
  Elit seviyesi 0-22: Bonus Hasar: %13, Bonus Darbe Puanı: 65.000, Bonus Vudu Puanı: 35,000.
  Elit seviyesi 23-24: Bonus Hasar: %14, Bonus Darbe Puanı: 71.000, Bonus Vudu Puanı: 37,500.
  Elit seviyesi 25-26: Bonus Hasar: %15, Bonus Darbe Puanı: 77.000, Bonus Vudu Puanı: 40,000.
  Elit seviyesi 27: Bonus Hasar: %16, Bonus Darbe Puanı: 83.000, Bonus Vudu Puanı: 42.500.

  Sadece etkinliğin sonunda ana Etkinlik Sıralaması birincisinin kazanacağı güçlü Mancınık tasarımının istatistikleri de şu şekilde olacak:
  Elit seviyesi 0-22: Bonus Hasar: %14, Bonus Darbe Puanı: 65.000, Bonus Vudu Puanı: 35,000.
  Elit seviyesi 23-24: Bonus Hasar: %15, Bonus Darbe Puanı: 71.000, Bonus Vudu Puanı: 37,500.
  Elit seviyesi 25-26: Bonus Hasar: %16, Bonus Darbe Puanı: 77.000, Bonus Vudu Puanı: 40,000.
  Elit seviyesi 27: Bonus Hasar: %17, Bonus Darbe Puanı: 83.000, Bonus Vudu Puanı: 42.500.

  Ayrıca, elit seviyenizin ne olduğuna bakılmaksızın tüm gemi tasarımlarının %10 zıpkın hasarı bonusu da olacaktır.

  Yeni Petlerin istatistikleri ne şekilde olacak?

  Tibbok, 25.000 Darbe Puanı buff'ı sağlar ve isabet alma riskinizi %5 düşürür. Çarpıcı Tubbok da 25.000 Darbe Puanı buff'ı sağlar ve isabet alma riskinizi %15 düşürür!

  Etkinlik sona erdiğinde Ruhlarım ve etkinlik anahtarlarım ne olacak?

  Etkinlik sonunda, Lanetli ve Işık Yayan Ruhlar oyun içi öğelerle takas edilecek. Ayrıntıları, etkinliğin sonu yaklaşırken açıklanacak. Yılan Anahtarlar da aynı sayıda normal sandık anahtarıyla takas edilecek.
   
  Son düzenlenen: 16 May 2014
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş