Kış Etkinliği 2014

Konusu 'Etkinlik SSS' forumundadır ve Bigpatron tarafından 1 Aralık 2014 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
 1. Bigpatron

  Bigpatron Team Leader Team Seafight

  Kış Etkinliği 2014
  Kış Etkinliği– 1 Aralık 2014 -5 Ocak 2015 tarihleri arasında
  Kış etkinliğinde aşağıdaki öğeler sunulmaktadır:

  • Yeni ve etkileyici Heimdall gemi dizaynı
  • Yepyeni iki pet
  • Yeni gemi dizaynları elde etmek için takasta kullanabileceğiniz kurabiye adamlar
  • Etkinlik hazine sandıkları
  • Zıpkın ile avlamak için buz kütleleri
  Sorular ve Cevaplar
  Etkinliğin değişik aşamaları ne zaman gerçekleşecek?

  Kış takvimi 1 Aralık 2014 gece yarısından sonra başlıyor ve 24 Aralık tarihinde sona eriyor.
  Kış etkinliği 2 Aralık günü öğlen saat 12‘de başlıyor ve 5 Ocak 2015 günü yine öğlen saat 12‘de sona eriyor.
  Karaborsa 7 Ocak 2015 günü saat gece 12‘ye kadar açık olacak.
  „Njörd Sağa" aşaması 8 Aralık‘ta öğlen saat 12‘de başlayacak ve 14 Aralık‘ta öğlen saat 12‘de sona erecek.
  „Jülfest” aşaması 17 Aralık‘ta öğlen saat 12‘de başlayacak ve 23 Aralık‘ta öğlen saat 12‘de sona erecek.

  Lütfen tüm tarih ve saat bilgilerinin yerel tarih ve saat bilgileri olduğunu unutmayın.


  Heimdall gemi dizayni hangi degerlere ve özelliklere sahip?

  Kudretli Heimdall su degerlere ve özelliklere sahiptir:   • Parlak yakut: +%14 Top mermisi hasarı
   • Cilalı granat: +10 Zapkın hasarı
   • Parlak lapis lazuli +70000 DP
   • Pürüzsüz akuamarin: % 13 Hasar önleme
  Heimdall gemi dizaynına nasıl sahip olabilirim?
  Heimdall gemi dizaynını almak için bu dizaynın dört farklı parçasını toplamalısın- Her bir etkinlikte bir parçayı elde edebilirsin.

  Dört değisik etkinlik nelerdir?


  Yapboz parçalarından biri etkinlik hazine sandıkları içinde bulunabilir – etkinlik anahtarı karaborsada inci karşılığında elde edilebilir. Hazine sandıkları içinde çok sayıda farklı şey bulunuyor olabilir: kardan adamlar, içinde Mojo bulunan şişeler, kurabiye adamlar ve bazen de biraz da şansın yardımıyla bir yapboz parçası.

  İkinci yapboz parçasını bulabileceğin ikinci etkinlik, 8-14 Aralık tarihlerinde (yerel saatle öğlen 12‘ye kadar) sürecek olan Njörd Saga aşamasında elde edebileceğin özel bir kart ile bulabileceğin Hildişvini (NPC) ile ilgili olacak. Hildisvini hem altınla hem de inci ile satın alınabilen mermilerle batırılabilir. Bu karta erişim Freyja (NPC) tarafından gözlemlenmektedir. Oyuncular öncelikle onu alt etmeli ve onun gerisinde iki tane „sürpriz“ pırıltı bırakmasını sağlamalıdırlar. Bu pırıltıları aldığında bekleme listesine konulacaksın ve yeterli sayıda oyuncu aynı şekilde hazır olduğunda, aynı ahtapot haritasında olduğu gibi haritaya gidilecek. En fazla zararı veren ve öldürücü atışı yapan iki oyuncu yapboz parçası ile ödüllendirilecek. Eğer batırılırsan ya da haritayı terk edersen, ödül kazanamayacaksın.

  Üçüncü etkinlikte, oyuncu puan almak için Jülfest etkinliği (hediye avı etkinliği) devam ettiği sürece sahip olduğu hediyeyi kaybetmeden tutmalıdır. Hedef etkinlik sonunda en çok puanı toplayarak listede en yüksek sırada olmaya çalışmaktır. Hediyeleri sadece şart koşulan seviye ulaşmışsan haritalardan hediyeni alabilirsin (harita ve seviye: 2–6, 7–12, 13–16 ve 17–20). Seviye alanını terkedersen ya da bu alanın dışındaki bir haritaya geçersen, hediyeni doğrudan kaybedeceksin.

  Her 24 saatte bir (yerel saate göre öğlen 12‘den diğer gün saat 12‘ye kadar geçen süre) sıralama listesi sıfırlanacak ve sıralamada ilk beş sırayı paylaşan oyuncuların her biri gemi dizaynının bir parçasını alacaktır. Ayrıca her gün ilk 100‘e girenler içinden 5 oyuncu rastgele olarak seçilecektir. Bu 5 oyuncunun her biri de gemi dizaynının bir parçasını alacaktır.

  Dördüncü parçayı kış takviminin 24 kapısından en az 20 tanesini açanlar alacak. Takvime deniz haritasından direkt olarak ulaşılabilir.

  Bu dört parçadan birine sahip olamazsam ne olur?


  Endişelenme! Herhangi bir nedenle parçalardan birine sahip olamazsan, topladığın kurabiye adamları bu öğe ile değiş-tokuş yapmak için kullanabilirsin. Kurabiye adamları, etkinlik NPC‘lerini ve buz kütlelerini batırarak ya da özel günlerde ödeme alanında satın alarak toplayabilirsin.

  Yeni petleri nasıl alacağım?

  Kurabiye adamları karaborsada yeni petleri almak için kullanabilirsin!

  Karaborsadan başka neleri alabilirim?

  Karaborsada çok sayıda nesneyi topladığın kurabiye adamlar ile değiş-tokuş edebilirsin. Geçmişten gelen kış gemi dizaynları, eski ve yeni petler, buff itemleri ve kardan adam, mumlar ve kış ışığı gibi kampanya öğeleri de seni bekliyor!

  Etkinlik sırasında deniz haritasında başka şeyler de bulunacak mı?

  Tabii ki! NPC‘ler Hugin ve Jormungander etkinlik sırasında PvP haritasında korku saçacak. Hugin‘i batırmak için altın karşılığında elde edebileceğin ve Jorgmünder‘i batırmak için kullanilen ve inci karşılığında elde edilebilen güllelere ihtiyaç vardır. Kartopu güllesi onlarda ve diğer etkinlik NPC‘lerinde fazladan zarara yol açar. Jormundgander‘i batırırsan Sleipnır NPC‘leri yüzeye çıkar.

  Bu 3 NPC‘den hangi ödülleri alabilirim?

  Hugin‘in batmasını sağlayan gülleyi sen atmışsan, seni kar topu güllesii, mumlar ya da kış ışıkları gibi ödüller bekliyor olacak. En çok zararı veren oyuncu da ek olarak bir tane kurabiye adam alacak. Jormungander‘de verdiğin zarara bağlı olmak üzere kurabiye adam ile ödüllendirileceksin. Aynı şekilde, Sleipner‘de verdiğin zarara bağlı olmak üzere inci ile ödüllendirileceksin.

  Eski Jötnar petini nasıl alacağım?

  Jötnar petine karaborsada kurabiye adam karşılığında sahip olabileceğin gibi Bjorgold‘un „özel“ parıltıları içinde de onu bulabilirsin. Onu batırırsan, arkasında bıraktığı pırıltılar içinde mumlar, kardan adamlar ve Jötnar peti seni ödül olarak bekliyor olacak. Kartopu güllesi NPC‘lere fazladan zarar verir! Not : Bjorgold sadece Njord Saga aşaması süresince haritalarda olacaktır.

  Etkinlik sıralamasında yer almak hangi ödülleri almayı sağlar?

  Yukarıda adı geçen etkinlik NPC‘lerinden birine en fazla zararı vererek toplanan puanlara göre sıralama oluşturulur. Etkinlikten sonra puanlar şu şekilde dağıtılır:
   • 1. sıra: 15x Ateş fırtınası topu, 1x parlak yakut (seviye 16: %16 top hasarı), 1x parlak lacivert taşı (seviye 16: 80000 Darbe Puanı), 1x cilalı safir (seviye 11: 55000 Voodoo puanı) ve 1x İmparatorluk Ganimet Kesesi
   • 2. sıra: 10x Ateş fırtınası topu, 1x parlak lacivert taşı (seviye 16: 80000 Darbe Puanı) ve 1x İmparatorluk Ganimet Kesesi
   • 3. sıra: 5x Ateş fırtınası topu, 1x parlak lacivert taşı (seviye 16: 80000 Darbe Puanı) ve 1x İmparatorluk Ganimet Kesesi
   • 4. ve 5. sıra: 1x parlak lacivert taşı (Level 16: 80000 Darbe Puanı) ve 1x İmparatorluk Ganimet Kesesi
   • 4 rastgele seçilmiş oyuncu*: 1x cilalı safir (seviye 10: 50000 Voodoo puanı) ve 1x İmparatorluk Ganimet Kesesi
   • 1 rastgele seçilmiş oyuncu*: 10x Ateş fırtınası topu, 1x cilalı safir (seviye 10: 50000 Voodoo puanı) ve 1x İmparatorluk Ganimet Kesesi.
  * Sıralama listesinin sıfırlandığı sırada ilk 100 oyuncu arasında olanlardan. Kazanan oyuncular rastgele seçimle belirlendiği bazı oyuncular birden fazla kez ödül sahibi olabilir!

  Buz kütleleri ve etkinlik hazine sandıkları neler sunuyor?


  Buz kütleleri en son vurucu atışı yapan oyuncuya aittir. Zıpkınlarla parçalanabilir ve içinde kar güllesi,mumlar, etkinlik anahtarı ve kurabiye adam barındırır. Etkinlik hazine sandiklarin icinde Mojo bulunan siseler, kristaller, etkinlik anahtarlari ve tabii ki daha önce de degindigimiz gibi bir yapboz parcasi bulunabilir. Tüm sandiklar ayni degildir ve biraz da sansla asil hediyeyi kapabilirsin. Bir etkinlik hazine sandigini actiginde her seferinde mutlaka bir zencefilli cörek kazanacaksin.

  Etkinliğin sonunda kurabiye adamlar ve etkinlik anahtarlarıma ne olacak?

  Etkinliğin sonunda hala kurabiye adama sahipseniz, bunlar oyun içindeki başka bir nesne ile değiştirilecektir. Bu nesnenin hangi nesne olacağı etkinliğin bitiş tarihinden kısa bir süre önce açıklanacaktır. Etkinlik hazine sandıkları için topladığın anahtarlar ise normal hazine sandıklarının anahtarı ile değiştirilecektir.
   
  Son düzenlenen: 4 Aralık 2014
 2. Bigpatron

  Bigpatron Team Leader Team Seafight

  Petlerin özellikleri nelerdir?
  Pyke peti %17 zıpkın hasarı ve 20.000 vudu darbesine sahiptir.
  Habrok peti %10 isabet şansı ve 25.000 darbe puanına sahiptir.
   
 3. Bigpatron

  Bigpatron Team Leader Team Seafight

  Selam Korsanlar

  Njörd saga ve Jülfest aşamalarından şuanki normal etkinlik görevleri aktif olmayacaktır. Njörd saga aşamasında farklı görevler ( Bjorgold ve Hildisvini ) aktif olacaktır. Son görev hergün bir kere yapılabilecektir. Jülfest aşamasındada farklı görevler aktif olacaktır ancak son görevi yeniden yapmak mümkün olmayacaktır. Jülfest aşamasının sona ermesi ile birlikte normal etkinlik görevleri yeniden aktif olacaktır.

  Seafight Ekibiniz.
   
 4. Bigpatron

  Bigpatron Team Leader Team Seafight

  Selam Korsanlar

  Etkinliğin bitiminde elinizde kalan kurabiye adamlar karaborsanın kapanmasından sonra 1 kurabiye adama karşılık 30 buz güllesi olarak takas yapılacaktır.

  Not: Normal buz güllesidir , buz yanığı güllesi ile karıştırmayınız

  Seafight Ekibiniz
   
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş