Hangi Alyans Daha Savaşçı? кɴɢ VS »§«

Konusu 'Donanma' forumundadır ve filo_korsanı tarafından 16 Ağustos 2021 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

Hangi Alyans Daha Savaşçı?

1. кιɴɢѕ_σƒ_тнє_ѕєα кɴɢ

42,0%
  2. SADECE SAVAŞ ALYANSI »§«

58,0%
  1. Güç ve sayı olarak değil; Savaşmak, direnmek, mücadele etmek, başarılı olmak anlamında hangi alyans daha iyi? TR'deki 2 büyük alyanstan hangisini daha başarılı olarak görüyorsunuz? Lütfen tarafsız oy kullanalım :)

2. KralBenim

KralBenim User

Alyansları bilmiyorum ama filo olarak şova61 i tek geçerim

filo_korsanı ve Eftelya.1 bunu beğendi.
  3. Eftelya.1

Eftelya.1 User

onlara bir kere bulaştım ondan sonra adadan çıkamadım hiç. Uzak durmak gerek

4. ş61 sağlam filo. Onlar da kng'de. :)

5. DESKSTAR

DESKSTAR User

»§« Tabiiki

6. ϟ§ϟ en guclu fılo olucak bu fılo tagını unutamayacaksınız

7. KralBenim

KralBenim User

S ler içlerinde birbirlerine küfür edip oynuyor onların güçlü olmasından ne çıkar yedek gemi açıp koyuyorlar haritalara sayıları fazla görünsün diye...

8. İki tarafta da bulundum şunu söyleyeyim karşı tarafı hiç görmemiş olanlar rakibini günah keçisi olarak görüyor. İki tarafın da küfür olayı çok olmuyor kendi içinde, istisnalar olmuştur. Ha şu var oyuncu kitle ortalaması yüksek bir oyun para odaklı olması sebebiyle. Elini sallasan amca dayılara çarpıyor, bunlar arada sokak röportajı tarzında karşılıklı mumlaşmalar, chatten yazışmalara girebiliyor. Kimliğini oyun üzerinden kuran kırılgan egolu insan çok maalesef.

Ankete gelirsek, artık bu sorunun bir önemi kalmadı. A.T. sayısı fazla olan taraf genelde rahatça savaşı yönetebiliyor. Ayrıca, oyunun yapısı gereği sayısı fazla olan savaşı alır nokta. Gemi fazlalığı uzun süredir S tarafındayken yakın zamanda KNG tarafına kaydı ki uzun süre sonra problemlerini çözüp bir araya gelebildikleri için oldu bu. S şu an kan kaybı yaşıyor ama karşı tarafın komple bir araya gelmesi gerekti güçten düşürmek için.

Durumlar böyle.

9. Oyncu sayısı s de fazlaydı ts de onlarda 120 gemi vardı kng de 53 gemi yinede s tarafı batan taraf oldu. oto target alıp adam batıracağını sanan kitleyle dolu s tarafı savaşan 10 gemi anca vardır oradan

-onur824- bunu beğendi.
  10. octavia911

octavia911 User

Öncelikle sorunun yanlış olduğunu düşünüyorum çünkü iki alyansı da yöneten savaşcı gruplar var. Diğer alyans üyeleri kendi haline kasılıyor, görev yapıyor, savaşa gel denildiğinde ya hiç gelmiyor ya da 1 2 saat canı ne kadar isterse savaşıp çıkıyor yani bir sorumlulukları ya da kaygıları yok. Ama bu alyansı yöneten savaşcı gruplar savaş bitene kadar sürekli savaşıyor kule dikiyor vs.
    Şimdi gelelim hangi alyansın savaşcı grubu daha iyi? Tabii ki de s alyansının grubu yani dom filosu açık ara daha iyi. Yalnız şöyle bir durum var dom filosuna filo ya da grup demek yanlış olur çünkü dom denilen topluluk resmen sunuculararası mini bir alyans. Her sunucudan ve filodan karışık oyuncular mevcut. Bildiğim kadarıyla oyunu bıraktılar. Şu an s alyansındaki tüm filolar kng ye geçsin ve dom tekrar oyuna başlasın gerekirse aylarca uğraşıp eskiden yaptıkları gibi yine rakibi darlayıp bıktırıp tekrardan sunucu hakimiyetini ele geçirirler. Haklarını yememek gerek oyun tecrübesi, yönetim ve organizasyon konusunda çok iyiler.
    Kng alyansının yönetim grubuna da kötü diyemem o ona küfür etmiş bu buna şunu yapmış öyle magazinsel olayları pek bilmem ama gözlemlerime göre kng alyansı da başarısız değil. Çünkü insanoğlu her zaman güçlüden yana olmak ister. Sürekli s alyansına geçen filolar oluyordu. Şu anda adalar kng de geri almaya çalışanların çoğu son bir ya da bir buçuk sene içinde kng den s ye geçmiş kişiler. Böyle olunca kng yönetimini de kötülemek haksızlık olur. Sürekli ayrılan filo olursa, sayı kaybederlerse adamlar ne yapabilirler ki?
    Son olarak çok uzattım biliyorum ama şu an kng nin adaları alması başarılı oldukları ya da çok iyi savaştıkları için değil. En önemli iki etkenden birisi unity ile başlayan, yeni rütbe sistemi ile iyice hızlanan oyuncu sayısının azalması ve dom "mini alyansı"nın oyunu bırakması.
    Üşenmden okuyan herkese teşekkürler, iyi oyunlar.

11. Bu sayıları nereden alıyorsunuz bilmiyorum ama yanlış dediğim gibi, KNG gemi sayısı fazla olduğu için aldı adaları :) 50 gemiye 120 geminin yenilmesi mümkün değil çünkü birbirimizi kandırmayalım. Üstteki arkadaş da durumu güzel açıklamış.

Son düzenlenen: 17 Ağustos 2021
  12. Aktif olarak discord kullanabilecek arkadaşlar katılsın , hayalet üyeler istemiyoruz an itibariyle yeni bir sayfa açarak oyundaki bütün tecrübe aktarımlarının oldugu bir sunucu açıyoruz
    link: https://discord.gg/qWgFQCbS

13. Şahsi fikrimi belirteyim; Şöyle düşünelim kng'de gemi sayısı S'nin yarısı kadar. Haritalarda ve savaşlarda bakın her zaman S üyeleri daha çoklar. Bu açıdan kng'nin başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Daha öncesi için konuşursak kng ilk kurulduğunda sayı üstünlüğü daha fazlaydı 35 filo ile kuruldu ancak yanlış ve yetersiz savaş taktikleri S'yi yıkmaya yetmedi ve zamanla filolar da ayrıldı. S'ler de iyi savaşıyordu. Ancak şu anda kng'deki filo ve üye sayısı hem S'ye göre hem de alyansın eski durumuna göre oldukça az, dolayısıyla uzun zaman sonra başarılı olan bir alyans olduğunu düşünüyorum.

14. Dostum sana gelince, forumda yardım topluluğu vb. şeklinde konular açıyorsun. Ondan sonra sana gelen üyelerle geçen kendi filonu kurdun. Buraya kadar sorun yok. Oyunda bir çok filoyla, birçok üyeyle uğraştığını, chetten bir "seafight yardım topluluğuna" uymayacak şekilde bencilce yazılar yazdığını, boş yaptığını gördüm. Daha sonra da S alyansına girdin halen orada oynuyorsun. Ve oyundaki ve chetteki hareketlerin sebebiyle senin samimi olduğunu düşünmüyorum? Kendi gücünü filonu kurmaya çalışıyor gibisin. Dışardan ben böyle görüyorum. Bu yüzden eğer amacın yanlızca kendi gücünü kurmak, oyunda güçlü olmaksa seafight yardım, fikir topluluğu vb. isimlerle iyi niyetleri insanları suistimal etme derim.
    Bunun yerine "Yanımıza gelen herkese en iyi şekilde yardım etmeye çalışıyorum, filomuzda her türlü seafight konuları tartışılacaktır, tüm iyi niyetli dostları filomuza bekleriz." gibi konular açmanın daha doğru olduğunu düşünüyorum. Yanılıyorsam beni düzeltebilirsin :);)

Youtube=raynx61 bunu beğendi.
  15. octavia911, dom filosu konusunda, haklı olabilirsiniz. Güçlü ve sağlam bir yapıları var ve yönetmeyi biliyorlar. Hem alyansları hem de filoları yönlendirebiliyorlar. Ve de kalabalıklar. Yine de şu anda şu durumda kng'yi daha başarılı görüyorum. ;):)

16. Selam , dışarıdan göründüğü gibi değil yaklaşık 50 ye kadar uye aldık sunucuya fakat cogu kısı aktıf degıldı ve onları cıkardım bunun yanında elımden geldıgınce yardım etmeye calısıyorum oyunda yardım ettıklerımde oldu fakat ne demişler iyilik yap denize at , iyilik yaptığım kişiler bu iyiliği hak edecek insanlar değil bunun yanında chat ortamında sadece sen yazılanı görüyorsun bunun öncesi ve sonuyla ilgili hiç bir bilgin yok 6 farklı serverde oynuyorum bilenler bilir filo kurdum ama yürümedi beklentimi karşılamadı , global 7 serverınde oyuna ilk başlayanlardan tanıdığın varsa beni sordurabılırsın en ıyı ve en kalabalık fıloyu ben kurmustum her neyse discord sunucunu kurmanın asıl amacı sesimizi duyurmak bugune kadar foruma ne yazıldıysa bakarız , iletiriz , gonderdık vs vs cevaplar aldık ama bu konuyu acan 1 kısı 2 kısı topluca sesımızı duyuralım 13 yıllık oyuncuyum ve hala daha vudu topu paketlerını satın alan oyuncular var bılmedıklerı ıcın oyunu alıyorlar onlara yardım etmek istersen buyur sen aç grub sen yönet sen takip et bizde izleyelim saygılarımla...

17. Anladım dostum. Bana cevap vermene ve kendini açıklamana sevindim. Benim sitemim chatte yazmana yönelikti daha çok. Yazdığım yazıda seni kırdıysam özür dilerim. Sanal bir oyun olmasından dolayı yanlışlıklar olabiliyor.. kolay gelsin.

18. benım sıtem ettıgım kısıler oyunu gercek hayatla bağdaştıran kısıler zaten :))

19. Harbi ya :D adamlar resmen gerçek hayatını bu oyunda yaşıyorlar. Cidden çok garipsiyorum bu durumu.

20. Kardeş bunun yeri bu konu başlığı değil o yüzden silmeni rica ediyorum.