Cassiopeia Yükseliyor

Konusu 'Etkinlik SSS' forumundadır ve Bigpatron tarafından 13 May 2015 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
 1. Bigpatron

  Bigpatron Team Leader Team Seafight

  [​IMG]


  Sorular ve Cevaplar

  Etkinliğin başlangıç ve bitiş tarihleri nedir?

  Etkinlik 15 Mayıs günü öğlen 12'de (yerel sunucu saatiyle) başlayacak ve 2 Haziran günü öğlen 12'de (yerel sunucu saatiyle) sona erecektir. Karaborsa, 4 Haziran gün sonuna (yerel sunucu saatiyle) kadar açık kalacaktır.

  Deniz Haritasında hangi etkinlik NPC'leriyle karşılaşabiliriz?
  Etkinlik boyunca, Seafight denizlerinin 6-20 hartalarında Kaplumbağa Ezici NPC'sini bulacaksınız: Kaplumbağa Ezici NPC'sini çıkartmak için Kaplumbağa Terbiyecisi ve Koparan Kaplumbağa vurmanız gerekecek. Kaplumbağa Terbiyecisi elit cephane ile vurmanız gerekirken, Koparan Kaplumbağa altın cephane ile vurabilirsiniz.

  Etkinlik NPC'lerinden ne ödüller alabiliriz?
  Kaplumbağa Terbiyecisinden, Deneyim Puanı, ve Işık Yayan Ruh kazanabilirsiniz. Buna ek olarak son vuruşu yapan oyuncu Kristal ödülü de alacaktır. Koparan Kaplumbağadan, Deneyim Puanı, Lanetli Ruh alabilirsiniz. Ayrica bir ihtimal kabuk kırıcı güllesi kazanma şansınızda mevcuttur Kaplumbağa Eziciden ise Deneyim puanı ve inci kazanabilirsiniz. Ayrıca Kaplumbağa Ezicisine en fazla hasarı veren oyuncunun Ballista tasarımını kazanma ihtimali olacaktır. Her 3 NPC'nin de vereceği ödüllerin miktarı, verdiğiniz hasara göre farklılık gösterir.

  Kabuk Kırıcı Cephane ne işe yarar?
  Kabuk Kırıcı Cephane, etkinlik NPC'lerinin yanı sıra Cassiopeia'ya da çok daha fazla hasar verir. Ayrıca bu cephane Ada Kulelerine de çok daha fazla hasar verir. Üstelik, etkinlik sona erdikten sonra da bu cephaneyi kullandığınızda fazladan hasar devam edecek!

  Deniz Haritasında başka neler olacak?
  Etkinlik süresince, devasa Kaplumbağa Cassiopeia olacak! Cassiopeia'yı vurup verebildiğiniz kadar hasar verebilmek için, sunucunuzdaki diğer oyuncularla birlikte çalışmanız gerekecek. Her ne kadar Cassiopeia'yı öldüremeseniz de, ne kadar fazla hasar verirseniz o kadar kazançlı çıkacaksınız! Cassiopeia ilk 300 sıralamasına giren oyunculara günlük hediye listesinde belirtilen ödüller haricinde başka ödül vermeyecektir. Ayrıca Cassiopeia ona karşı verilen darbeleri %50 indirme defans özelliğine sahiptir. Bu bütün cephane türleri ve bütün oyuncular için geçerlidir.

  Sunucu çapındaki tüm oyuncular olarak göreviniz, bir önceki gün verilenden daha fazla hasar vermek (“gün”, yerel sunucu saatiyle öğlen 12'de başlar ve yine öğlen 12'de biter). İlk gün için, hedef olarak 3.000.000.000 Darbe Puanını belirledik. Sunucunuz bu miktara ulaşabilirse, sunucunuzdaki tüm oyuncularla beraber öğlen 12'den ertesi gün öğlen 12'ye kadar Cassiopeia’nın Kudreti kazanacaksınız. Günlük hedefinize ulaşamazsanız, Cassiopeia’nın Kudreti buff'ını alamazsınız ve hedef puana ulaşmanız için ertesi günü beklemeniz gerekir. Her günün hedefi, bir önceki günün performansına göre belirlenir ancak bu hedef asla 3.000.000.000 Darbe Puanının altına inmez!

  5/3, 8/2, 11/2 ve 16/1 haritalarında toplamda 4 Cassiopeia bulunacak. Günlük hedefe ulaşma konusunda Cassiopeia’nın hepsine verilen hasar toplanacak, bu nedenle hangisine hasar verdiğinizin önemi olmayacak.

  Sunucunuzda günlük hedef aşılabilirse, sonraki 24 saat boyunca (öğlen 12'den öğlen 12'ye kadar) ekranın sol üst köşesinde bir Simge göreceksiniz.  Cassiopeia’nun Kudretinin ne gibi faydaları olacak?
  Sunucunuzda günlük hedefe ulaşılırsa, Cassiopeia’nın Kudretini kazanacaksınız. Sunucunuzda Cassiopeia’nın Kudreti etkinken, iki kat daha fazla Kaplumbağa Terbiyecisi ve yarı yarıya daha az Koparan Kaplumbağa belirecek! Ayrıca, Ejderha Yumurtası Kuluçka Yuvaları (hakkında daha fazla bilgi için okumaya devam edin) daha az darbe puanına sahip olacak ve yok etmeniz kolaylaşacak.

  Neden Cassiopeia'yı vurmaya uğraşayım?
  Cassiopeia’nın Kudretini kazanmak için sunucunuzdaki diğer Korsanlarla işbirliği yapsanız da, Cassiopeia'ya verilen hasar konusunda bir günlük sıralama olacak ve şu ödüller dağıtılacak:

  • 1. sıra: 3 Alev Fırtınası Topu, 1 Libra bonus haritası ve 15.000 kabuk kırıcı gülle
  • 2. – 5. sıra: 2 Alev Fırtınası topu 1 Aquarius Bonus Haritası ve 10.000 kabuk kırıcı gülle
  • 6. – 10. sıra: 1 Alev Fırtınası topu, 1Taurus Bonus Haritası ve 5.000 kabuk kırıcı gülle
  • 11. – 100. sıra: 5.000 Kabuk kırıcı gülle , 250.000 Elit Puanı, 200 Şarapnel Yağmuru
  • 101. – 200. sıra: 5.000 Kabuk kırıcı gülle, 50.000 Elit Puanı, 50.000 Deneyim Puanı, 100 Barut
  • 201. – 300. sıra: 5.000 Kabuk kırıcı gülle , 5.000 Elit Puanı, 50 Barut
  NOT: Hediyeleri alabilmek için en az 500.000 hasar vermeniz gerekmektedir. İstenilen hasar miktarını yapmadan ilk 300'e girerseniz ödül alamayacaksınız.

  Ana Etkinlik Sıralamasından ne ödüller alabiliriz?
  Etkinlik puanını etkinlik NPC'lerine en fazla hasarı vererek kazanabilirsiniz. Etkinlik sonunda sıralamaya giren oyuncuların ödülleri şu şekildedir.

  1. Sıra : 15 Alev Fırtınası topu ve Cellat gemi tasarımı
  2. Sıra : 10 Alev Fırtınası topu ve 1 Aquarius Bonus haritası
  3. Sıra : 5 Alev Fırtınası topu ve 1 Aquarius Bonus haritası
  4. ve 5. Sıra : 1 Aquarius Bonus haritası

  Cellat gemi tasarımının özellikleri şu şekildedir.

  Parlak Yakut : %14 Top hasarı
  Parak Koral : %14 Kritik hasar
  Parlatılmış Lapis Lazuli : 80.000 Darbe puanı
  Pak Aquamarine : %15 Hasar önleme

  Ayrıca ilk 100'e giren oyuncular arasında yapılacak olan rastgele çekilişte 4 oyuncu 1 Taurus Bonus haritası, 1 oyuncu 10 adet Alev Fırtınası topu ve 1 Taurus Bonus haritası kazanacaktır.

  Önemli : İlk 100'e giren oyuncular arasındaki çekilişi sistem rastgele yapacağından aynı oyuncu birden fazla kere ödül kazanabilir.


  Etkinlik süresince başka neler olacak?
  Etkinlik süresince tamamlamanız gerekecek özel görevler olacak, her tamamladığınız görevden ödül kazanacaksınız. Görev vericiyi farklı haritalarda bulabileceksiniz. Son görev harici kalan diğer görevleri sadece bir kere yapabilirsiniz. Son görevi ise 3 saatte bir kere olmak üzere tekrarlayabilirsiniz.

  Etkinlik Define Sandıklarında neler var?
  Etkinlik Define Sandığında, Kabuk Şoklayıcı Cephane, Asklepios Yeteneği ve Kristaller gibi çeşitli öğeler var. Ayrıca serverınız Cassiopeia’nın kudretine sahip ise açtığınız her sandıktan ışık yayan ruhta alabileceksiniz

  Kuluçka Yuvalarında neler var?
  Etkinlik boyunca ayrıca mızraklarla vurmanız gereken Ejderha Kaplumbağa Kuluçka Yuvalarına rastlayacaksınız. Son atışı yaparak, bu Yuvalardan Kabuk Şoklayıcı Cephane, Kristal ve Elit Toplar alabilirsiniz.
  Kuluçka yuvaları işaretleme mekanizmasına sahiptir. Kısaca bunun anlamı; ilk siz vurmaya başlarsanız size işaretlenecektir, herhangi bir şekilde son vuruşu bir başkası yapsa dahi verillen ödül size gelecektir.

  Eğer başladığınız kuluçka yuvasını bitirmeden ayrılırsanız kısa bir süreliğine ( birkaç dakika) halen sizde işaretli kalacaktır. Eğer bir kuluçka yuvası işaretlenmiş ise ismi kırmızı renkte görünecektir bu sayede onu batırmanızın size bir ödül vermeyeceğini anlayacaksınız. Ayrıca bir kuluçka yuvası işaretledikten sonra herhangi başka birşeye vurursanız işaretlemeniz kuluçka yuvasından otomatik olarak kalkacaktır


  Topladığım Ruhlarla ne yapabilirim?
  Lanetli ve Işık Yayan Ruhları, Karaborsa'dan öğeler satın almak için kullanabilirsiniz! Bu öğeler arasında, yeni Gemi tasarımları ve Petler de bulunur. Etkinlik boyunca Karaborsa'da etkinlik Anahtarı ve Kabuk Şoklayıcı Cephane de bulunacak. Ayrıca Cilalı Tüfek Ağzı ve Barikatlı Üst Güverte gibi etki edecek öğeler de bulunacak.

  Karaborsandan alabileceğiniz yeni gemi tasarımlarının özellikleri şu şekildedir.

  Vahşi Avcı
  Düz Yakut : %12 Top hasarı
  Kesik Kırmızı Kuvars : %5 İsabet olasılığı
  Kesik Lapis Lazuli : 50.000 Darbe puanı
  Berrak Sodalite : %7.5 Kaçınma şansı

  Zalim Bora
  Düz Koral : %12 Kritik hasar
  Düz Kırmızı Kuvars : %6 İsabet olasılığı
  Parlak Lapis Lazuli : 70.000 Darbe Puanı
  Pırıltılı Azurite : %26 Tamir hızı

  Petlerin istatistikleri ne şekilde olacak?
  Tibbok, 25.000 Darbe Puanı buff'ı sağlar ve isabet alma riskinizi %5 düşürür. Çarpıcı Tubbok da 25.000 Darbe Puanı buff'ı sağlar ve isabet alma riskinizi %15 düşürür!

  Etkinlik sona erdiğinde Ruhlarım ve etkinlik anahtarlarım ne olacak?
  Etkinlik sonunda, Lanetli ve Işık Yayan Ruhlar oyun içi öğelerle takas edilecek. Ayrıntıları, etkinliğin sonu yaklaşırken açıklanacak. Etkinlik Anahtarları aynı sayıda normal sandık anahtarıyla takas edilecek.
   
  Son düzenlenen: 15 May 2015
 2. Bigpatron

  Bigpatron Team Leader Team Seafight

  Yok Edici NPC'sini nerede bulabilirim?
  Yok edici NPC'si için 50 adet Kaplumbağa ezicisi vurulması gereklidir.

  Yok Edicinin darbesi ve ödülleri nelerdir?
  Yok edici 500 milyon darbe puanına sahiptir. Verdiğiniz hasara orantılı inci ödülü alacaksınız. Ayrıca en fazla hasarı veren oyuncu şanslı ise Catapult gemi tasarımı kazabilecektir.

  Catapult Gemi tasarımının özellikleri şu şekildedir.

  Parlak Yakut : %14 Top hasarı
  Kesik Granat : %10 Zıpkın hasarı
  Pırıltılı Lapis Lazuli : 65.000 Darbe puanı
  Arınmış Safir : 35.000 Vudu puanı
   
 3. Bigpatron

  Bigpatron Team Leader Team Seafight

  Elimde kalan ruhlar ne olacak?

  Etkinlik sonunda karaborsa kapatıldıktan en kısa süre içerisinde elinizde bulunan ruhlar karşılığında kabuk kırıcı güllesi alacaksınız. Elinizde bulunan her 1 lanetli ruh için 60 gülle, her bir ışık yayan ruh için 120 gülle alacaksınız. Etkinlik anahtarları ise birebir olarak normal sandık anahtarı ile takas edilecektir
   
  Beylerbeyi ve яoтαsız bunu beğendi.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş