Calypso'nun Gazabı 2015!

Konusu 'Etkinlik SSS' forumundadır ve Bigpatron tarafından 20 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
 1. Bigpatron

  Bigpatron Team Leader Team Seafight

  Calypso'nun Gazabı.

  Calypso'nun Gazabı - 12 Şubat - 26 Şubat 2015

  Calypso'nun Gazabı'nda neler var:

  • Yeni Epeius gemi tasarımı
  • Yeni Pet Hippocamp
  • Yeni Özel Bölgeler
  • Yeni Kalp Kırıcı Cephane
  • Yeni Kayıp Aşk ve Durdurulamayan Eylem Öğeleri!
  Sorular ve Cevaplar
  Etkinliğin başlangıç ve bitiş tarihleri nedir?
  Etkinlik 12 Şubat günü öğlen 12'de (yerel sunucu saatiyle) başlayacak ve 26 Şubat saat 12:00'da (yerel sunucu saatiyle) sona erecektir. Karaborsa, 2 Mart gün sonuna (yerel sunucu saatiyle) kadar açık kalacaktır.

  Deniz Haritasında hangi etkinlik NPC'leriyle karşılaşabiliriz?

  Calypso'nun Gazabı etkinliği boyunca, Deniz Haritasında daimi olarak iki NPC bulacaksınız: Penelope ve Odysseus. Altın cephane ile vurabileceğiniz NPC Penelope, tüm PvP haritalarda dolaşacak. Öldürüldüğünde, öldüğü yerde özel bir Kayıp Aşk bölgesi doğacak. NPC Odysseus'u bu bölgeye getirebilirseniz çok daha ağır hasar vererek daha kolay öldürebileceksiniz! Odysseus'a karşı inci cephane kullanmanız gerekecek.

  Ayrıca aynı Penelope'nin bıraktığı gibi işleyen kendi Kayıp Aşk bölgenizi de yaratabilirsiniz. Kayıp Aşk bölgesini Karaborsa'da veya ödeme bölümünde bir öğe olarak bulabilirsiniz. Amiral NPC'ler, Ada Kuleleri ve canavarlar dışında tüm NPC'ler üzerinde kullanılabilirler.

  Etkinlik boyunca başka neler olacak?

  12 Şubat günü öğlen 12'den (yerel sunucu saatiyle) 19 Şubat öğlen 12'ye (yerel sunucu saatiyle) kadar devam edecek birinci kısımda, PvP haritalarında Sirenler ortaya çıkacak. Bunlar, içine giren oyuncuların “Çıldıracağı” özel bir Siren Şarkısı bölgesi yaratabilir! Bu Çıldırma etkisi, geminizin kontrolünü geçici olarak kaybetmenize ve 10 saniye boyunca etrafta rastgele dolaşmanıza neden olacak. Çıldırma sırasında ateş edemeseniz de, tüm Eylem Öğelerinizi kullanabileceksiniz.

  Bir oyuncu Çıldırma etkisini tetiklediğinde, Siren Şarkısı bölgesi kısa bir süre için yok olur. Belirli bir süre sonra veya sağlığı azalırken, bölge tekrar tetiklenir ve nihayetinde en uzun menzilli topların bile ateş edemeyeceği kadar büyük hale gelene kadar büyür! Bu nedenle, bir oyuncu kendisini feda ederek bölgenin içine girmeli ve geçici olarak yok olmasını sağlamalıdır. Siren Şarkısı bölgesinin içinde birden fazla oyuncu bulunuyorsa, etkinleştiğinde tamamı Çıldırır! Bu Çıldırma etkisinden kurtulmak için, yeni nadir Durdurulamaz Eylem Öğesini kullanabilirsiniz (daha fazla bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz)!

  Etkinliğin 19 Şubat öğlen 12'den (yerel sunucu saatiyle) 26 Şubat öğlen 12'ye (yerel sunucu saatiyle) devam edecek olan ikinci kısmında, ölen sevgilisi Odysseus'un intikamını almak için Calypso doğacaktır! Bir NPC Odysseus battığında, %5 ihtimalle Calypso doğar. Calypso çok fazla cana ve 4 de Vantuza sahiptir! Bu Vantuzları altın cephane ile vurabilirsiniz ancak Calypso'nun canı azaldıkça yeniden çıkacaklardır. Calypso battığında, kalan Vantuzların tamamı da yok olur. Calypso'ya karşı savaşmak için, inci cephane kullanmanız gerekecek.

  Etkinlik NPC'lerinden ne ödüller alabiliriz?

  Penelope'den ödül olarak Lanetli Ruh alırsınız. Bu ödülün miktarı, Penelope'ye ne kadar hasar verdiğinize göre değişir. Herhangi bir miktarda ödül almaya hak kazanmak için, en az %15 hasar vermeniz şarttır.

  Odysseus'dan ödül olarak Işık Yayan Ruh ve kristal alırsınız. Bu ödüllerin miktarı, ne kadar hasar verdiğinize göre değişir.

  Siren'lerden ödül olarak ne kadar hasar verdiğinize bağlı olarak inci ve Işık Yayan Ruh alırsınız ancak ruhlara ulaşmak için Sirenlere en az %5 hasar vermeniz gerekir.

  Vantuzlar, batıran en son atışı yapan oyuncuya kristal, 30`luk top, mojo ve barut gibi ödüller verir.

  Sonunda, Calypso inci bırakır. Bu ödülün miktarı, Calypso'ya ne kadar hasar verdiğinize göre değişir.

  Tüm NPC'ler ayrıca ödül olarak fazladan TP de verir.

  Etkinlik Sıralamasından ne ödüller alabiliriz?


  • 1. Sıra: 15 Alev Fırtınası Top ve 1 Terazi Bonus Haritası
  • 2. sıra: 10 Alev Fırtınası Top ve 1 Kova Bonus Haritası
  • 3. sıra: 5 Alev Fırtınası Top ve 1 Kova Bonus Haritası
  • 4. ve 5. sıra: 1 Kova Bonus Haritası
  • 4 Rastgele oyuncu*: 1 Boğa Bonus Haritası
  • 1 Rastgele oyuncu*: 10 Alev Fırtınası Top ve 1 Boğa Bonus Haritası.
  *etkinlik sıralamasında 1 – 100. sıralarda bitirenler arasından. Ödüller rastgele verildiği için, oyuncular birden fazla ödül alabilir!


  Etkinlik Define Sandıklarında neler var?

  Etkinlik Define Sandığında, Kalp Kırıcı Cephane, yeni Kayıp Aşk Eylem Öğesi ve kristaller var. Bir Etkinlik Sandığını açtığınızda, bir Lanetli veya Işık Yayan Ruh da alacaksınız.

  Topladığım Ruhlarla ne yapabilirim?

  Lanetli ve Işık Yayan Ruhları, Karaborsa'dan öğeler satın almak için kullanabilirsiniz! Bu öğeler arasında, yeni bir Gemi Modeli ve yeni bir Pet bulunur.

  Yeni Epeius gemi modelinin istatistikleri ne şekilde olacak?

  Güçlü Epeius gemisinin istatistikleri şu şekilde olacak:

  · Pak Lapis Lazuli (75,000 Darbe puanı)
  · Düz Sodalite (9,5% Kaçınma şansı)

  · Parlak yakut (14% Top hasarı)
  · Kesik kırmmızı kuvars (5% İsabet olasılığı)


  Yeni Pet Hippocamp'in istatistikleri ne şekilde olacak?

  Hippocamp, %5 kritik isabet şansı ve 15.000 vudu darbesine sahiptir

  Durdurulamayan Eylem öğesi ne işe yarar?

  Bu güçlü ve çok nadir Durdurulamayan Eylem öğesini, Karaborsada bir defa alınabilecek 50 Durdurulamayan öğe içeren paket olarak bulabilirsiniz. Sis Bombası, Donma ve Çıldırma gibi bazı etkileri anında durdurmanıza yarar. Ancak öğe Hızlandırma etkilerini durduramaz. Bu öğe çok işe yaradığı için çok nadirdir. Bu öğenin kullanımları arasında 5 dakika bekleme süresi bulunur.

  Kayıp Aşk Eylem öğesi ne işe yarar?

  Karaborsadan satın alabileceğiniz Kayıp Aşk eylem öğesi, Penelope'yi öldürdükten sonra ortaya çıkan bölge gibi işler. SADECE NPC'lere karşı kullanılabilen bu öğe, Calypso'ya, Amirallere, Ada Kulelerine ve Canavarlara karşı kullanılamaz. Bölge, öğeyi kullandığınız noktada oluşur.

  Eğer öğeler Deniz Haritasında üst üste gelirse, daha fazla hasar vermez. Bölge 1 dakika oyunda kalır ve tekrar kullanabilmeniz için 10 dakikalık bekleme süresinin geçmesi gerekir. SADECE ana Deniz Haritasında kullanılabilir (yani Bonus Haritalar, Yağma Haritası veya Kraken Haritası gibi diğer haritalarda kullanılamaz).

  Kalp Kırıcı Cephane ne işe yarar?

  Bu yeni güçlü ve gizemli cephane, 90 gibi ağır bir hasar verir! Cephaneyi kullanırken, diğer oyuncular veya NPC gemileri üzerinde %3 Çıldırma etkisi yaratma ihtimali vardır. Bu etki, Calypso, Amiraller veya Ada Kuleleri için geçerli değildir. Bu cephane, tüm Etkinlik NPC'lerine karşı çok daha ağır hasar verecektir.


  Etkinlik sona erdiğinde Ruhlarıma ve etkinlik anahtarlarıma ne olacak?

  Etkinlik sonunda, Lanetli ve Işık Yayan Ruhların yerine oyun içi öğeler verilecek. Etkinliğin sona ermesine yaklaşırken, ince ayrıntılar açıklanacak. Yılan Anahtarların yerine de aynı sayıda normal sandık anahtarı verilecek.
   
  Son düzenlenen: 11 Şubat 2015
 2. Bigpatron

  Bigpatron Team Leader Team Seafight

  Ejder Kaplumbağa Yuvasından neler kazanabilirim
  Ejder kaplumbağa yuvası bütün PVP haritalarında olacaktır ve zıpkın ile vurmak mümkün olacaktır. Ejder kaplumbağa yuvasından Kalp kırıcı gülle, şarapnel yağmuru gibi aksiyon itemleri kazanabilirsiniz. Ayrıca şanslı iseniz Berrak yakut (%8 top hasarı) mücevherini kazanabilirsiniz.
   
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş