Büyük Sürü Avı - Seafight'ın 8. Doğumgünü!

Konusu 'Etkinlik SSS' forumundadır ve Bigpatron tarafından 17 Mart 2014 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
 1. Bigpatron

  Bigpatron Team Leader Team Seafight

  Büyük Sürü Avı.

  Büyük Sürü Avı: 18 - 28 Mart 2014

  Büyük Sürü Avı içeriği:

  • Yeni Kaçakçı gemi tasarımları
  • Yeni düşük ve yüksek seviye petleri
  • Yeni düşük ve yüksek seviye gemi tasarımları
  • Yeni Asklepios Becerisi Eylem Öğeleri!

  [​IMG]

  Sorular ve Cevaplar
  Etkinliğin başlangıç ve bitiş tarihleri nedir?
  Etkinlik 18 Mart yapılacak çalışmalar dan sonra başlayacak ve 28 Mart günü öğlen 12'de (yerel sunucu saatiyle) sona erecektir. Karaborsa, 1 Nisan öğlen 12'ye (yerel sunucu saatiyle) kadar açık kalacaktır.

  Deniz Haritasında hangi etkinlik NPC'leri olacak?

  Büyük Sürü Avı boyunca, Deniz Haritasında bazıları aynı görünen ancak farklı adlara sahip birkaç etkinlik NPC'si bulacaksınız.
  Atalan ve Atalanta

  Bu NPC'lerin ikisini de altın cephane ile vurabilirsiniz. Atalan tüm haritalarda yer alırken, Atalanta sadece 1 – 5. haritalarda bulunacaktır. 6 – 20 arası Korsan Seviyesine sahip bir oyuncu Atalanta NPC'sini batırırsa, ödül olarak sadece altın alacak. Her iki NPC de, canının en az %15'i kadar hasar veren oyunculara Hasar Payına orantılı ödüller verecek. Bu NPC'ler, Lanetli Ruh verecek ve Kraken Cephane, Mojo, Barut ve Kristal gibi öğeler bırakacak.

  Acheloos ve Acheloosos

  Bu NPC'lerin ikisini de inci cephane ile vurabilirsiniz. Acheloos tüm haritalarda yer alırken, Acheloosos sadece 6 – 15. haritalarda bulunacaktır. 16 – 20 arası Korsan Seviyesine sahip bir oyuncu Acheloosos NPC'sini batırırsa, ödül olarak sadece altın alacak. Her iki NPC de, canının en az %5'i kadar hasar veren oyunculara Hasar Payına orantılı ödüller verecek. Acheloos Lanetli Ruh verirken, Acheloosos Lanetli ve Işık Yayan Ruh verecek.

  Thesos ve Theseus

  Bu NPC'lerin ikisini de inci cephane ile vurabilirsiniz. Thesos tüm haritalarda yer alırken, Theseus sadece 16 – 20. haritalarda yer alacak. Her iki NPC de Hasar Payına orantılı olarak ödül verecek. Thesos Işık Yayan Ruh verirken, Theseus Lanetli ve Işık Yayan Ruh verecek.

  Typhon

  İnci cephane ile vurabileceğiniz bu güçlü NPC, tüm PVP haritalarda dolaşacak. Typhon belli bir miktar can kaybettiğinde agresifleşecek ve rastgele kalkan alanları ortaya çıkacak. NPC ile savaşan tüm oyuncular, mümkün olduğunca hızlı şekilde bu bölgelere girmelidir. Bölgeler ortaya çıktıktan kısa bir süre sonra, Typhon kalkan bölgelerine girmemiş olan tüm oyunculara yoğun hasar verecek. Kalkan bölgesinin içindeki oyunculari düşük bir hasar alacak.

  Typhon biraz daha hasar aldığında, kalkan bölgeleri yok olacak ve Typhon artık yoğun hasar veremeyip normal seviyede hasar verecek. Typhon biraz daha can kaybettiğinde tekrar öfkelenecek ve daha fazla kalkan bölgesi yaratacak! Kalkan bölgesi çıkar çıkmaz, mümkün olan en kısa sürede içine girmeniz gerekecek!

  Typhon, en az %2 hasar verdikten sonra verdiğiniz hasara göre ödül olarak inci verecek. Typhon ayrıca en az %2 hasar verdiğinizde Askleios Yeteneği (bu öğe hakkında ayrıntılı bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz), Kraken Cephane, Kristal ve Kayıp Aşk gibi öğeler de verecektir. Typhon'ın şanslı oyunculara vereceği bir diğer öğe de yeni pet olacak! Peti almayı başarırsanız önce düşük seviye petini alacaksınız ancak Typhon'ı tekrar batırıp tekrar pet alırsanız yüksek seviye peti kazanacaksınız. Ayrıca, Typhon'a en ağır hasarı veren oyuncu Elit Puanı kazanacak!

  Kraken Cephane, tüm Etkinlik NPC'lerine çok daha yüksek hasar verecek.

  Etkinlik boyunca başka neler olacak?

  Etkinlik sırasında, tamamlayabileceğiniz bazı özel Görevler olacak! Bu Görevlerin amacı, geçtiğimiz yıl hiçbir yerde görülmeyen Kayıp 7. Doğumgünü Rozetini bulmak olacak! Oyuncuların bulmak için 7 görev tamamlamaları gerekecek ve tamamlanan her görevin küçük ödülleri olacak. Hangi Korsan Seviyesinde olduğunuza bağlı olarak, farklı görevler ve tamamladığınızda da farklı ödüller alacaksınız. Korsan Seviyesi aralıkları 1-5, 6-15 ve 16-20 şeklindedir. Görev vericileri, çeşitli haritalarda bulabilirsiniz! Oyuncular, bu zincirde etkin başka bir görevleri yoksa ve 2 - 7. görevleri alabilecek durumda değilse, tüm görevleri günde bir defa (etkinlik oyun saatine göre 13:05 te başladığından görevler oyun saatine göre gece 01:05'te sıfırlanacaktır) tamamlayabilir. Bir oyuncunun etkin bir görevdeki ilerlemesi sıfırlanmaz!

  Etkinlik Sıralamasından ne ödüller alabiliriz?

  Etkinlik NPC'lerine son atışı yaparak puan kazanabilirsiniz. Etkinliğin sonunda, her sunucunun en iyi oyuncusu özgün ve güçlü bir Gemi Tasarımı alır! Muhteşem Kaçakçılar Kralı tasarımının istatistikleri şu şekilde olacak:
  Elit seviyesi 0-22: Bonus Hasar: %14, Bonus Can: 65.000, Bonus Vudu Puanı: 35.000.
  Elit seviyesi 23-24: Bonus Hasar: %15, Bonus Can: 71.000, Bonus Vudu Puanı: 37.500.
  Elit seviyesi 25-26: Bonus Hasar: %16, Bonus Can: 77.000, Bonus Vudu Puanı: 40.000.
  Elit seviyesi 27: Bonus Hasar: %17, Bonus Can: 83.000, Bonus Vudu Puanı: 42.500.

  Ayrıca, elit seviyenizin ne olduğuna bakılmaksızın %10 zıpkın hasarı bonusu da olacaktır.

  Her sunucuda sonraki 4 oyuncu bir Aquarius Haritası ve her sunucuda sıralamada ilk 100'e girenler arasından rastgele seçilen 5 oyuncu da bir Taurus Bonus Haritası kazanır.

  Etkinlik Define Sandıklarında neler var?

  Etkinlik Define Sandığında, Kraken Cephane, yeni Asklepios Yeteneği Eylem Öğesi ve kristaller var. Bir Etkinlik Sandığını açtığınızda, bir Işık Yayan Ruh da alacaksınız.

  Topladığım Ruhlarla ne yapabilirim?

  Lanetli ve Işık Yayan Ruhları, Karaborsa'dan öğeler satın almak için kullanabilirsiniz! Bu öğeler, yeni Gemi Tasarımlarını (25 Mart yerel sunucu saatiyle öğlen 12'den itibaren) ve geçtiğimiz yılın doğumgünü etkinliğindeki pet ve gemi tasarımını içerir. Etkinlik boyunca Karaborsa'da bulabileceğiniz diğer öğelerden bazıları: Yılan Anahtarlar, Kraken Cephane ve İyileştirici Cephane ile toplar ve çeşitli eylem öğeleri. Bazı yeni etki öğeleri; Marangoz Aletleri, Triton Hırsı ve Aşırı Yük de bulunacak. 25 Mart öğlen 12'den itibaren, Vudu Bebeği, Tekrar Etkinleştirme Büyüsü ve Ruh Hırsızı gibi daha fazla etki öğesi de bulabileceksiniz. Bu etki öğelerinin tamamıyla ilgili daha fazla bilgi için burayı tıklayın.

  Yeni gemi tasarımlarının istatistikleri ne şekilde olacak?

  Kaç Ruh topladığınıza bağlı olarak Karaborsa'dan satın alabileceğiniz iki gemi tasarımı olacak!

  Düşük seviyedeki Kaçakçının Gururu gemisinin istatistikleri şu şekilde olacak:Bonus Hasar: %10, Bonus Can: 30.000, Bonus Vudu Puanı: 10,000.

  Yüksek seviye Kaçakçının Onuru tasarımının istatistikleri şu şekilde olacak:
  Elit seviyesi 0-22: Bonus Hasar: %13, Bonus Can: 65.000, Bonus Vudu Puanı: 32.500.
  Elit seviyesi 23-24: Bonus Hasar: %14, Bonus Can: 71.000, Bonus Vudu Puanı: 35.000.
  Elit seviyesi 25-26: Bonus Hasar: %15, Bonus Can: 77.000, Bonus Vudu Puanı: 37.500.
  Elit seviyesi 27: Bonus Hasar: %16, Bonus Can: 83.000, Bonus Vudu Puanı: 40.000.

  Ayrıca, elit seviyenizin ne olduğuna bakılmaksızın tüm gemi tasarımlarının %10 zıpkın hasarı bonusu da olacaktır.

  Yeni petlerin istatistikleri ne şekilde olacak?

  Gemi tasarımları gibi iki de pet olacak. Düşük seviyeli pet Deimos'un 25.000 Vudu Puanı olacak ve isabet alma ihtimalini %5 düşürecek. Yüksek seviyeli pet Phobos'un 25.000 Vudu Puanı olacak ve isabet alma ihtimalini %15 düşürecek.

  Asklepios Yeteneği Eylem öğesinin ne işlevi olacak?

  Güçlü Asklepios Yeteneği Eylem öğesi, Silah Arkadaşları eylem öğesi gibi işleyecek ancak 100.000 can gibi muhteşem bir iyileşme sağlayacak. Bu öğenin iki kullanımı arasında 900 saniye bekleme süresi olacak.

  Etkinlik sona erdiğinde Ruhlarım ve etkinlik anahtarlarım ne olacak?

  Etkinlik sonunda, Lanetli ve Işık Yayan Ruhlar oyun içi öğelerle takas edilecek. Ayrıntıları, etkinliğin sonu yaklaşırken açıklanacak. Yılan Anahtarlar da aynı sayıda normal sandık anahtarıyla takas edilecek.
   
  Son düzenlenen: 25 Mart 2014
 2. Bigpatron

  Bigpatron Team Leader Team Seafight

  Selam Korsanlar

  Sizlerden gelen istekler üzerine Typhon'un ödül dağıtımındaki mekanizması değiştirilmiştir. Şuandan itibaren Typhondan ödül alabilmeniz için belirli %'dede hasar vermenize gerek yoktur. Typhona verdiğiniz hasara göre ödül alacaksınız. Bu değişiklik nedeni ile Typhona son atışı yapan ve en fazla hasarı veren oyuncu pet kazanabilecektir. Eğer düşük seviyeli pet şuan sahip iseniz en fazla hasarı yada son atışı yaptığınız zaman yüksek level peti alacaksınız. Şayet hali hazırda her iki pet'e sahip iseniz Typhona son atışı yapar veya en fazla hasarı verdiğiniz zaman Kraken güllesi alacaksınız.

  Seafight Ekibiniz
   
 3. Bigpatron

  Bigpatron Team Leader Team Seafight

  Selam Korsanlar

  Etkinlik sonunda elinizde kalan her lanetli ruh karşılığında 100 adet kraken güllesi , yine elinizde kalan her 4 ışık yayan ruh için 1 adet Asklepios yeteneği alacaksınız. Şayet elinizde 4 adetten daha az kalır ise yinede 1 adet Asklepios yeteneği alacaksınız.

  Daha önce duyurulduğu gibi elinizde kalan yılan anahtarları normal anahtar ile değiştirilecektir

  Seafight Ekibiniz
   
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş