Barut Gücü

Konusu 'Yeni Korsan Öğreticileri' forumundadır ve MΛЯΞSΛŁ™ tarafından 28 May 2019 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
  1. Yeteneklerde henüz bu yeteneğe kadar gidemedim anca Süper Salvoyu fulledim. Öğrenmek istediğim şey barutu açınca oyuk ve elit cephanem barutsuzmuş gibi vuruyor aralarında hiç fark yok. İlla bu yeteneğe vermem mi gerekiyor barutun hasarını kullanabilmek için? Üzerine gelince vurma şansını %10 arttırır diyor. Top yeri 31 tane verebildim ama top yerinden feragat edip 20 tane isabet olasılığına verip ardından baruta mı geçmeliyim elit cephane vuruşu önemli benim için. Drakir hrell kesebilecek düzeye gelmek istiyorum fakat şuanlık 43k felan vuruyorum anca en kötü 50k felan vurmam lazım top paketi satın almadan.

2. yetenekten top yerini 50 yaparsan gemine 20 top fazla koyarsın ama barutı 50 yaparsan vuruşun %25 artar oyunda hiç bir toptan 20 tanesi vuruşunu %25 arttırmaz onun için bence önce barutu fulle sonra isabet sonra top yerini fulle vuruş artışını göreceksin

MΛЯΞSΛŁ™ bunu beğendi.
  3. Aynen ben de öyle düşünüyordum hocam özellikle elit vuruşumu elimden geldiğince arttırmak istiyorum drakir hrell npc sinden kar etmeye başladığımda en azından inci sorunumun kalmayacağını düşünüyorum

4. tam hesabını hatırlamıyorum ama en az 60-65 k atman lazım kar etmen için

5. adam diyorki yetenek arttırmadan barutun etkisini göremiyorum diyor halbuki görmesi lazım değilmi?

MΛЯΞSΛŁ™ bunu beğendi.
  6. Aynen önceden öyleydi mesela 2.5k oyukla vururken 2.9-3k olurdu az da olsa geçerdi ama şuan açsamda açmasamda hiç değişmiyor bazen daha az bile vuruyor yani. Acaba o yetenek geldiği için mi böyle?

7. erşan367

erşan367 User

oyukla barutsuz 7400 vuruyorum ortalama barut açıyorum 7300 lere düşüyor hatta barutsuz görmediğim atışı görüyorm 7000 lere kadar düşüyor .. bnde de aynı durum var niyedir anlamadım

MΛЯΞSΛŁ™ bunu beğendi.
  8. Aynen hacı 9400 görüyorum oyukla barutu açınca 8900 bile oluyor yani birde sırf bunun için yeteneğe verdim 10 kere felan gene bir şey farketmedi bu nasıl iş? Yetenekleri geri çekip kaleyi açtım ben de o kadar heveslenmiştim vuruşlar artıcak diye...

9. AlınTeri

AlınTeri User

Barutsuz 14 k vuruyorsam, barutlu 17 k falan vuruyorum. Yetenekler max ta. Bende herhangi bir sorun yok.

MΛЯΞSΛŁ™ bunu beğendi.
  10. erşan367

erşan367 User

yani nasıl bir mantık var çözemedim hakkaten :)

11. Aynen olması gereken o zaten hocam ama çözemedim :)

12. QASSİMODO

QASSİMODO User

biraz geç oldu ama hala bilmeyenler varsa söyliyim. barut vurma şansını %10 arttırır (yani isabet şansı) eğer isabetiniz barut kapalıyken zaten %100 ise hasarınızı değiştirmez. isabetiniz %100 değilse barut açınca artar hasar. yeteneklerdeki barut hasarı ise bildiğiniz top hasarı gibi vurduğunuza direk eklenir. yani isabetiniz %90 iken 9000 vuruyosanız,barut açınca %100 olur ve 10.000 vurursunuz. barut yeteneğiniz tamsa bir de üstüne %25 hasar ekler 12.500 olur

13. erşan367

erşan367 User

benim isabetim %115 o zaman ordaki +15 hiç bir etkisi yok mu

14. farukalp47

farukalp47 User

usta senin mantığında hata var isabet olasılığı %100 ü geçsede arttığı kadar hasarı artırır yoksa cilalı tüfek ve şarapnel yağmurunun işlevi kalmıyor

15. Brutal28

Brutal28 User

kaçınma şansı olan npclere yada rakiplere ekstra vurmanın sağlar kaçınma şansı olmayanlara etkisi yok denecek kadar az

16. Brutal28

Brutal28 User

hatta yok

17. QASSİMODO

QASSİMODO User

bazı npclerde ve çoğu gemide kaçınma şansı bulunuyor. isabet şansınız-düşmanın kaçınma şansı sizin vuruşunuzu belirler.bu yüzden yapabildiğiniz kadar isabet oranı arttırmak işinize yarar. fakat kaçınmasız gemilere karşı vuruşunuz değişmez.

npc gemilerinde,yüksek seviye haritalarda,çoğu oyuncu gemisinde kaçınma vardır. isabetinizin çok olması bu kaçınmayı engelleyerek hasarı arttırmış olur. 10.000 vuracaksanız,isabetiniz %110 ise,düşmanın kaçınması %15 ise hasarınız 10.000 X (110-15) / 100 = 9.500 olur. bu yüzden isabeti olabildiğince arttırmanız iyi olur.

18. erşan367

erşan367 User

anladım teşekkürler

19. barutum full barurtlu 14650 bautsuz 12100 vuruyorum

MΛЯΞSΛŁ™ bunu beğendi.
  20. Fullemek lazım sanırım o farkı görmek için 5-10 tane verdim resmen fark yoktu yani :)